Drinks
Drinks
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Soft Drinks

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Bottle
2 l, $0.21/100ml
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
SponsoredMountain Dew
Zero Sugar Soft Drink
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Bottles
6x710.0 ml, $0.19/100ml
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
SponsoredPepsi
Zero Sugar Cherry Cola
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Fridge Pack Cans
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Zero Sugar Fridge Pack Cans
12x355.0 ml, $0.20/100ml
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
Sponsored7Up
Zero Sugar Lemon Lime Soft Drink
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Zero Sugar Bottle
2 l, $0.21/100ml

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Zero Sugar Bottles
6x710.0 ml, $0.19/100ml
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
SponsoredPepsi
Zero Sugar Cola
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
6x710.0 ml, $0.19/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Eco fees apply
Prepared in CanadaCanada Dry
Ginger Ale, Bottle
2 l, $0.21/100ml
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
SponsoredBrisk
Lemon Iced Tea
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
Prepared in CanadaCanada Dry
Ginger Ale
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Diet Cola Fridge Pack Cans
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Cans
6x222.0 ml, $0.43/100ml

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaCanada Dry
Ginger Ale, 6 Pack
6x710.0 ml, $0.19/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Eco fees apply
Prepared in CanadaCanada Dry
Ginger Ale, 6 Pack Mini-Cans
6x222.0 ml, $0.43/100ml

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Zero Sugar Cola
6x710.0 ml, $0.19/100ml

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Diet Cola Bottles
6x710.0 ml, $0.19/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Diet Cola Bottle
2 l, $0.21/100ml

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
Prepared in CanadaDr Pepper
Zero Sugar Soda
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Zero Sugar Cans
6x222.0 ml, $0.43/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Eco fees apply
Prepared in CanadaSprite
Lemon Lime Soda Bottle
2 l, $0.21/100ml

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
Prepared in CanadaA&W
Zero Sugar Root Beer
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
Prepared in CanadaFresca
Grapefruit Soda Fridge Pack Cans
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Diet Coke
6x222.0 ml, $0.43/100ml

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
Prepared in CanadaCanada Dry
Ginger Ale Zero Sugar
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
Prepared in CanadaCoca-Cola
Cola Zero Sugar Zero Caffeine Fridge Pack Cans
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.29
Eco fees apply
Prepared in CanadaFresca
Grapefruit Soda Bottle
2 l, $0.21/100ml

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.79
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Low Sodium Club Soda
12x355.0 ml, $0.18/100ml
Juice
sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
SponsoredRubicon
Mango Juice Drink
4x200.0 ml, $0.25/100ml
Low Stock

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Eco fees apply
SponsoredSimply
with Raspberry Bottle
340 ml, $1.03/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Tropical Passion Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml
sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
SponsoredRubicon
Mango Dragon Fruit 100% Juice Blend
1 l, $0.20/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaAllen's
Fruit punch cocktail
1 l, $0.13/100ml

sale: $4.50, formerly: $5.49
SAVE $0.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaOcean Spray
Cranberry Cocktail
1.89 l, $0.24/100ml
sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
SponsoredRubicon
Dragon Fruit Juice Drink
1 l, $0.20/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaAllen's
Peach Cocktail
1 l, $0.13/100ml
sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
SponsoredRubicon
Mango Passion Fruit 100% Juice Blend
1 l, $0.20/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Pineapple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Exotic Mango Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.50, formerly: $5.49
SAVE $0.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaOcean Spray
Diet Cranberry Juice
1.89 l, $0.24/100ml

sale: $5.00, formerly: $7.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
Prepared in CanadaSimply
Juice Orange Pulp Free Orange Juice Bottle
1.36 l, $0.37/100ml
500 PC Optimum Points
Low Stock

sale: $2.25 MIN 2
, formerly: $2.49
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
100% Pineapple Juice
1 l, $0.25/100ml
sale: $4.25, formerly: $4.49
SAVE $0.24
Eco fees apply
Fruitopia
Fruit Juice Strawberry Passion Awareness Gable top
1.75 l, $0.24/100ml
sale: $4.25, formerly: $4.49
SAVE $0.24
Eco fees apply
Fruitopia
Fruit Juice Fruit Integration Gable top
1.75 l, $0.24/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
HydraFruit Fruit Fusion Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Original Lemonade
1.89 l, $0.21/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
HydraFruit Watermelon Apple Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml
Water

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml
$8.99
Eco fees apply
SponsoredOcean Spray
Sparkling Cranberry Beverage Pink Cranberry
6x340.0 ml, $0.44/100ml
Low Stock

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $7.50 MIN 2
, formerly: $8.29
Eco fees apply
Prepared in CanadaBubly Sparkling Water
Lime Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.19/100ml

sale: $5.50, formerly: $5.75
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaPC Blue Menu
Sparkling Water, case
12x355.0 ml, $0.13/100ml
sale: $5.50, formerly: $5.75
SAVE $0.25
Eco fees apply
PC Blue Menu
Sparkling Water, Passionfruit Guava Flavoured
12x355.0 ml, $0.13/100ml
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.49
Eco fees apply
SponsoredGlaceau
Smartwater Alkaline with Antioxidant Bottle
1 l, $0.45/100ml
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Eco fees apply
SponsoredGlaceau
Smartwater Bottle
591 ml, $0.59/100ml

$1.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Free & Clear Tangerine-Lime Sparkling Water Beverage
1 l, $0.13/100ml
Low Stock
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Eco fees apply
Sparkling Ice
Orange Mango Sparkling Water
503 ml, $0.50/100ml
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Eco fees apply
Sparkling Ice
Black Raspberry Sparkling Water
503 ml, $0.50/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.29
Eco fees apply
Prepared in CanadaMontellier
Carbonated Natural Spring Water
1 l, $0.23/100ml
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Eco fees apply
Sparkling Ice
Coconut Pineapple Sparkling Water
503 ml, $0.50/100ml
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Eco fees apply
San Pellegrino
Sparkling Carbonated Mineral Water
1 l, $0.30/100ml

sale: $7.50 MIN 2
, formerly: $8.29
Eco fees apply
Prepared in CanadaBubly Sparkling Water
Blackberry Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.19/100ml

sale: $7.50 MIN 2
, formerly: $8.29
Eco fees apply
Prepared in CanadaBubly Sparkling Water
Raspberry Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.19/100ml
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Eco fees apply
Sparkling Ice
Kiwi Strawberry Sparkling Water
503 ml, $0.50/100ml
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Eco fees apply
Sparkling Ice
Peach Nectarine Sparkling Water
503 ml, $0.50/100ml

sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $8.29
Eco fees apply
Prepared in CanadaMontellier
Carbonated Natural Spring Water
10x355.0 ml, $0.23/100ml
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Eco fees apply
Sparkling Ice
Black Cherry Sparkling Water
503 ml, $0.50/100ml

sale: $7.50 MIN 2
, formerly: $8.29
Eco fees apply
Prepared in CanadaBubly Sparkling Water
Cherry Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.19/100ml

sale: $5.50, formerly: $5.75
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaPC Blue Menu
Watermelon Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.13/100ml

sale: $7.50 MIN 2
, formerly: $8.29
Eco fees apply
Prepared in CanadaBubly Sparkling Water
Grapefruit Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.19/100ml

sale: $7.50 MIN 2
, formerly: $8.29
Eco fees apply
Prepared in CanadaBubly Sparkling Water
Orange Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.19/100ml

sale: $5.50, formerly: $5.75
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Root Beer Flavour Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.13/100ml
sale: $5.50, formerly: $5.75
SAVE $0.25
Eco fees apply
President's Choice
Grape Soda Flavour Sparkling Pop Water 12 Pack
12x355.0 ml, $0.13/100ml

sale: $7.50 MIN 2
, formerly: $8.29
Eco fees apply
Prepared in CanadaBubly Sparkling Water
Peach Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.19/100ml
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Eco fees apply
Sparkling Ice
Flavoured Sparkling Water Based Beverage Strawberry Watermelon
503 ml, $0.50/100ml











































































































































































