Sports Drinks
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
Cool Blue Sports Drink
6x591.0 ml, $0.23/100ml
sale: $1.99, formerly: $2.50
SAVE $0.51
Eco fees apply
Gatorade
Fierce Cool Blue Sports Drink
710 ml, $0.28/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Eco fees apply
Powerade
Sports Drink Mixed Berry Bottle
710 ml, $0.42/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.75
Eco fees apply
Core Power
Protein Shake Strawberry Banana Protein Shake Bottle
414 ml, $1.15/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
Zero Iceberg
6x591.0 ml, $0.23/100ml
sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
Orange Sports Drink
6x591.0 ml, $0.23/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.75
Eco fees apply
Core Power
Protein Shake Chocolate Protein Shake Bottle
414 ml, $1.15/100ml
sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
Zero Sugar Glacier Cherry Electrolye Beverage
6x591.0 ml, $0.23/100ml
sale: $1.99, formerly: $2.50
SAVE $0.51
Eco fees apply
Gatorade
Zero Cool Blue Sports Drink
710 ml, $0.28/100ml

sale: $21.49, formerly:
Limit 4, after limit $23.99
Eco fees apply
Gatorade
Variety Pack Sports Drink
24x591.0 ml, $0.17/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
Zero, Berry
6x591.0 ml, $0.23/100ml

sale: $21.49, formerly:
Limit 4, after limit $23.99
Eco fees apply
Gatorade
Zero Variety Flavour
24x591.0 ml, $0.17/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Eco fees apply
Powerade
Sports Drink Fruit Punch Bottle
710 ml, $0.42/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
Zero, Orange
6x591.0 ml, $0.23/100ml
Low Stock
sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
Cool Blue Sports Dink
8x355.0 ml, $0.28/100ml
sale: $1.99, formerly: $2.50
SAVE $0.51
Eco fees apply
Gatorade
Fierce Fruit Punch Sports Drink
710 ml, $0.28/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
G Zero Grape Sports Drink
6x591.0 ml, $0.23/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
Fruit Punch Sports Drink
6x591.0 ml, $0.23/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.75
Eco fees apply
Core Power
Protein Shake Vanilla Protein Shake Bottle
414 ml, $1.15/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.75
Eco fees apply
Core Power
Protein Shake Elite Chocolate Protein Shake Bottle
414 ml, $1.15/100ml
Low Stock

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
Lemon Lime Sports Drink
6x591.0 ml, $0.23/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Eco fees apply
Powerade
Zero Sugar Sports Drink Blue Raspberry Bottle
710 ml, $0.42/100ml
sale: $7.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
Fruit Punch Sports Drink
8x355.0 ml, $0.28/100ml
sale: $1.99, formerly: $2.50
SAVE $0.51
Eco fees apply
Gatorade
Frost Glacer Cherry Sports Dink
710 ml, $0.28/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Eco fees apply
Powerade
Sports Drink Grape Bottle
710 ml, $0.42/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
Frost Glacer Cherry Sports Dink
6x591.0 ml, $0.23/100ml
sale: $1.99, formerly: $2.50
SAVE $0.51
Eco fees apply
Gatorade
Fierce Lemon Lime Sports Drink
710 ml, $0.28/100ml

sale: $21.49, formerly:
Limit 4, after limit $23.99
Eco fees apply
Gatorade
Variety Pack Sports Drink
24x591.0 ml, $0.17/100ml
Out of Stock
sale: $1.99, formerly: $2.50
SAVE $0.51
Eco fees apply
Gatorade
Zero Fruit Punch Sports Drink
710 ml, $0.28/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
Grape Sports Drink
6x591.0 ml, $0.23/100ml
sale: $1.99, formerly: $2.50
SAVE $0.51
Eco fees apply
Gatorade
Fierce Orange Sports Drink
710 ml, $0.28/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Eco fees apply
Powerade
Sports Drink Melon Pineapple Bottle
710 ml, $0.42/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Eco fees apply
Powerade
Fruit Punch Bottle
710 ml, $0.42/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Eco fees apply
Powerade
Sports Drink Orange Bottle
710 ml, $0.42/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
Frost Glacier Freeze Sports Drink
6x591.0 ml, $0.23/100ml
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Eco fees apply
BodyArmor
Low-Calorie Sports Drink Peach Mango Bottle
473 ml, $0.63/100ml
Low Stock

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Eco fees apply
Powerade
Zero Sugar Sports Drink Grape Bottle
710 ml, $0.42/100ml
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Eco fees apply
BodyArmor
Strawberry Banana Bottle
473 ml, $0.63/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
Frost Arctic Blitz Sports Drink
6x591.0 ml, $0.23/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Eco fees apply
Gatorade
Fruit Punch Sports Drink
6x591.0 ml, $0.23/100ml
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Medium Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g



















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































