Filters
Tea & Hot Drinks
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Eco fees apply
Brisk
Blackberry Iced Teas
710 ml, $0.35/100ml
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Eco fees apply
Brisk
Strawberry Iced Tea
710 ml, $0.35/100ml

sale: $7.99, formerly: $8.99
SAVE $1.00
Eco fees apply
Fuze
Lemon Tea
12x341.0 ml, $0.20/100ml

sale: $7.99, formerly: $8.99
SAVE $1.00
Eco fees apply
Fuze
Zero Sugar Lemon Tea
12x341.0 ml, $0.20/100ml

sale: $2.00 MIN 3
, formerly: $2.29
Eco fees apply
Peace Tea
Iced Tea Peach Party Can
695 ml, $0.33/100ml
sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Eco fees apply
Brisk
Zero Sugar Lemon Iced Tea
12x355.0 ml, $0.21/100ml
PC Optimum Offer

sale: $2.00 MIN 3
, formerly: $2.29
Eco fees apply
Peace Tea
Iced Tea Razzleberry Can
695 ml, $0.33/100ml

sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $4.99
President's Choice
Mint Refresher Herbal Tea
20 ea, $0.25/1ea

sale: $2.00 MIN 3
, formerly: $2.29
Eco fees apply
Peace Tea
Iced Tea Mango Mood Can
695 ml, $0.33/100ml

sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
Eco fees apply
Simply
Juice Lemonade Bottle
2.25 l, $0.27/100ml

sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $4.99
President's Choice
Rooibos Red Tea
20 ea, $0.25/1ea

sale: $6.50, formerly: $8.99
SAVE $2.49
Carnation
Marshmallow Hot Chocolate
450 g, $1.44/100g
sale: $3.50, formerly: $5.49
SAVE $1.99
Tetley
Super Tea immune lemon & Echinacea with Zinc
20 ea, $0.18/1ea

sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $4.99
President's Choice
Dreamland Herbal Tea
20 ea, $0.25/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $4.79
Eco fees apply
Pure Leaf
Lemon Iced Tea
547 ml, $0.88/100ml
sale: $3.50, formerly: $4.99
SAVE $1.49
Tetley
Super Herbal Tea Immune+ Peppermint & Ginger With Zinc And Vitamin D
20 ea, $0.18/1ea
sale: $8.50, formerly: $9.00
SAVE $0.50
Eco fees apply
SToK
Cold Brew Coffee, Decaffeinated, Black Unsweetened
1.42 l, $0.60/100ml

sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $4.99
President's Choice
Feeling Soothed Peppermint, Ginger & Fennel Herbal Tea
20 ea, $0.25/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Thin Sliced White Sandwich Bread
600 g, $0.67/100g

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Lightly Salted Potato Chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.25, formerly: $1.75
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.35/100ml
























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































