Instant Coffee
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $11.99, formerly: $15.99
SAVE $4.00
Starbucks
SUNSERA BLEND, Blonde Roast Ground Coffee
340 g, $3.53/100g
2,000 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
Sweet & Creamy French Vanilla Flavoured Instant Coffee Mix
351 g, $1.83/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
Sweet & Creamy Instant Coffee Mix
351 g, $1.83/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $9.29
SAVE $2.85
Nescafe
Sweet & Creamy Mocha Flavoured Instant Coffee Mix
351 g, $1.83/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
RICH Intense Instant Coffee
160 g, $4.03/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
RICH Decaffeinated Instant Coffee
100 g, $6.44/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
RICH Instant Coffee, From Pure Coffee
170 g, $3.79/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
Rich French Vanilla Flavoured Instant Coffee Mix, Makes 50 Servings
100 g, $6.44/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
Rich Hazelnut Flavoured Instant Coffee Mix
100 g, $6.44/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
Rich Colombian Instant Coffee, Add Hot Water
100 g, $6.44/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
Rich Caramel Flavoured Instant Coffee Mix
100 g, $6.44/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
Iced Instant Coffee, Add to Cold Water or Milk
100 g, $6.44/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
Simply Creamy Instant Coffee Mix & Coffee Enhancer
144 g, $4.47/100g
500 PC Optimum Points

sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Balzac's
Blend Whole Bean Coffee
340 g, $4.41/100g
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
Sweet & Creamy Iced Original Instant Coffee Mix
240 g, $2.68/100g
500 PC Optimum Points

sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Balzac's
Farmers Blend Whole Bean Coffee
340 g, $4.41/100g
$11.99
Starbucks
Coffee, Signature Collection Cinnamon Dolce Flavoured Ground K-Cup Pods
10 ea, $1.20/1ea
2,000 PC Optimum Points
Out of Stock
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Starbucks
Medium Roast Premium Instant Coffee
90 g, $13.32/100g
2,000 PC Optimum Points
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































