Filters
Health Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.49
Benylin
Extra Strength Cough and Chest Congestion Syrup
100 ml, $11.49/100ml
Low Stock

sale: $14.84, formerly: $16.49
SAVE $1.65
Reactine
Tablets Extra Strength 10 mg
10 ea, $1.48/1ea
Low Stock
sale: $3.09, formerly: $3.29
SAVE $0.20
Fisherman's Friend
Lozenges Honey Lemon
22 ea, $0.14/1ea
300 PC Optimum Points

sale: $16.00, formerly:
Limit 4, after limit $17.99
Tylenol
500 Mg Caplets
150 ea, $0.12/1ea

sale: $3.49, formerly: $3.99
SAVE $0.50
Kerr's
Cherry Cough Drops, Methol & Eucalyptus, 30 Lozenges
30 ea, $0.12/1ea

sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.49
Benylin
Dry Cough
100 ml, $11.49/100ml
Low Stock
sale: $11.04, formerly: $12.99
SAVE $1.95
Restoralax
Powder Laxative, Effective Relief, No Taste, No Grit
1 ea, $9.28/100g
sale: $22.99, formerly: $23.99
SAVE $1.00
Metamucil
Fibre Powder | Sugar-Free | Orange Flavour | 72 Servings
425 g, $5.41/100g

sale: $11.50, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Tylenol
Extra Strength Sinus Day/Night EZTabs, Acetaminophen 500mg
40 ea, $0.36/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g
Low Stock
























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































