Allergy & Sinus
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $14.84, formerly: $16.49
SAVE $1.65
Reactine
Tablets Extra Strength 10 mg
10 ea, $1.48/1ea
Low Stock
$12.00 Member Price
, formerly: $14.49$13.99 Non-Members
SAVE $0.50
Systane
Lid Wipes Eyelid Cleansing Wipes
32 ea, $0.44/1ea
sale: $58.94, formerly: $65.49
SAVE $6.55
Reactine
Extra Strength Antihistamine Tablets
120 ea, $0.49/1ea
sale: $23.39, formerly: $28.49
SAVE $5.10
Reactine
Extra Strength Rapid Dissolve Tablets
24 ea, $0.97/1ea
Low Stock

sale: $24.29, formerly: $26.99
SAVE $2.70
Reactine
Regular Strength Allergy Cetirizine Hydrochloride 5 mg Tablets
36 ea, $0.67/1ea
sale: $35.99, formerly: $39.99
SAVE $4.00
Reactine
Extra Strength Rapid Dissolve Tablets
48 ea, $0.75/1ea
$12.00 Member Price
, formerly: $14.99$13.99 Non-Members
SAVE $1.00
Systane
Lubricant Eye Drops Hydration
10 ml, $139.90/100ml
$12.00 Member Price
, formerly: $14.99$13.99 Non-Members
SAVE $1.00
Systane
Gel Drops Lubricant Eye Gel Anytime Protection Sterile
10 ml, $139.90/100ml
sale: $35.99, formerly: $39.99
SAVE $4.00
Reactine
Extra Strength Allergy Cetirizine Hydrochloride 10 mg Liquid Gel Capsules
40 ea, $0.90/1ea
sale: $24.29, formerly: $26.99
SAVE $2.70
Reactine
Extra Strength Allergy Cetirizine Hydrochloride 10 mg Liquid Gel Capsules
25 ea, $0.97/1ea
sale: $17.50, formerly: $18.99
SAVE $1.49
A Vogel
Sore Throat Spray Cold & Flu
30 ml, $58.33/100ml
3,000 PC Optimum Points
$12.00 Member Price
, formerly: $14.99$13.99 Non-Members
SAVE $1.00
Systane
Balance Lubricant Eye Drops Lipid Layer Formula
10 ml, $139.90/100ml
Low Stock
sale: $19.25, formerly: $20.99
SAVE $1.74
A Vogel
Tablets Cold & Flu Extra Strength
30 ea, $0.64/1ea
3,000 PC Optimum Points
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $8.49
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g
Low Stock


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































