Crackers & Cookies
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
Chips Ahoy! Mini Chocolate Chip Cookie Snack Packs
156 g, $2.88/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
Chips Ahoy! Rainbow Chocolate Chip Cookies, 6 Mini Snak Pak
144 g, $3.12/100g
sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.50
Pepperidge Farm
Goldfish Flavour Blasted Xplosive Pizza Flavoured
180 g, $2.50/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Leclerc
Celebration Butter Cookies Dark Chocolate
240 g, $1.88/100g
sale: $3.75, formerly: $4.00
SAVE $0.25
Christie
Triscuit Low Sodium Snacking Crackers
200 g, $1.88/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Barnum's
Barnums, Animal Crackers, Cookies, School Snacks
200 g, $2.25/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Keebler
Town House Oven Baked Crackers Light and Buttery Flavour Original
391 g, $1.15/100g
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
Teddy Graham Cookies, made in a peanut-free factory, school Snacks
200 g, $2.25/100g

sale: $3.00, formerly: $3.75
SAVE $0.75
Dare
Vinta Original Crackers
225 g, $1.33/100g
sale: $3.75, formerly: $4.00
SAVE $0.25
Christie
Triscuit Cracked Black Pepper & Olive Oil Crackers
200 g, $1.88/100g

sale: $3.75, formerly: $4.00
SAVE $0.25
Christie
RITZ Low Sodium Crackers, classic cracker is great for pairing, Eat on its own or topped
180 g, $2.08/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
OREO Mini Original Chocolate Sandwich Cookies
200 g, $2.25/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Dare
Bear Paws Birthday Cake Cookies
168 g, $2.08/100g
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Kelloggs
Town House Pretzel FlipSides Oven Baked Crackers Original
260 g, $1.73/100g
sale: $3.75, formerly: $4.00
SAVE $0.25
Christie
TRISCUIT Thin Crisps Original Crackers
200 g, $1.88/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.50
President's Choice
Sea Salt Baked Pita Crackers
142 g, $2.46/100g

sale: $3.75, formerly: $4.00
SAVE $0.25
Christie
Wheat Thins Vegetable Thins 40% Less Fat Crackers
180 g, $2.08/100g

sale: $2.50, formerly: $3.75
SAVE $1.25
Dare
Veggie Crisps Zesty Ranch
100 g, $2.50/100g
sale: $3.75, formerly: $4.00
SAVE $0.25
Christie
RITZ Real Cheddar Cheese Crackers, bite-size, crispy cheesy snack crackers
180 g, $2.08/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.49
Quaker
Crispy Minis All Dressed Flavour Brown Rice Chips
100 g, $4.49/100g
sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.50
Pepperidge Farm
Goldfish Cheddar made with Whole Grain
180 g, $2.50/100g
sale: $3.75, formerly: $4.00
SAVE $0.25
Christie
TRISCUIT Rosemary & Olive Oil Crackers
200 g, $1.88/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.49
Christie
Crispers Ketchup Flavour
145 g, $3.10/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Christie
Family Digestive Cookie Biscuit
300 g, $2.00/100g
sale: $3.75, formerly: $4.00
SAVE $0.25
Christie
TRISCUIT Balsamic Vinegar & Basil Crackers
200 g, $1.88/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Dare
Ultimate Lemon Crème Cookies
290 g, $1.21/100g
Low Stock

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Leclerc
Wafer Cookies Café Au Lait Flavoured
240 g, $1.88/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $1.75, formerly: $2.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaNo Name
Chicken Broth Reduced Sodium
900 ml, $0.19/100ml
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Hit of the MonthPresident's Choice
Honey Dijon Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.00, formerly: $4.75
SAVE $1.75
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.40/100g

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
12x355.0 ml, $0.21/100ml
PC Optimum Offer

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Thin Sliced White Sandwich Bread
600 g, $0.67/100g























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































