Crackers & Cookies
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $3.75, formerly: $4.00
SAVE $0.25
Christie
Ritz Bacon Dippers, Smoky Bacon Flavoured Crackers
180 g, $2.08/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $5.00
President's Choice
English-Style Gingersnap Cookies
350 g, $1.43/100g
sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.50
Pepperidge Farm
Goldfish Crisps Baked Snack Crackers Salt & Vinegar Flavour
177 g, $2.54/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Dare
Ultimate Ice Cream Inspired Mint Chocolate
290 g, $1.21/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Dare
Bear Paws Chocolate Cake Cookies
168 g, $2.08/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Leclerc
Celebration Butter Cookies Raspberry Truffle
240 g, $1.88/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Dare
Bear Paws Sandwich Cookies Chocolate
168 g, $2.08/100g

sale: $3.00, formerly: $3.75
SAVE $0.75
Dare
Vinta Snacks Everything
200 g, $1.50/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Dare
Viva Puffs Strawberry Cookies
300 g, $1.17/100g

sale: $3.00, formerly: $3.75
SAVE $0.75
Grissol
Boulangerie Grissol Baguettes Rosemary & Olive Oil
120 g, $2.50/100g
sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.49
Crispy Minis
Apple Cinnamon Flavour Brown Rice Cakes
90 g, $4.99/100g
sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.49
Christie
Good Thins, Sea Salt, Gluten Free Corn Crackers
100 g, $5.49/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.50
President's Choice
Loads Of Cheddar Cheese Crackers
200 g, $1.75/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Peek Freans
Lifestyle Blueberry Brown Sugar Cookies
290 g, $2.07/100g

sale: $2.50, formerly: $3.75
SAVE $1.25
Dare
Veggie Crisps Spicy Chipotle Cheddar
100 g, $2.50/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
12x355.0 ml, $0.21/100ml
PC Optimum Offer

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly: $2.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaNo Name
Chicken Broth Reduced Sodium
900 ml, $0.19/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $3.00, formerly: $4.75
SAVE $1.75
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.40/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $4.98, formerly: $9.49
SAVE $4.51
Prepared in CanadaDairy Isle
Butter & Margarine, Barrel Churned Unsalted Baking Butter
454 g, $1.10/100g

sale: $1.25, formerly: $1.75
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.35/100ml

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea
1,000 PC Optimum Points

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
12x355.0 ml, $0.21/100ml
PC Optimum Offer

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $3.00, formerly: $4.75
SAVE $1.75
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.40/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































