Dog Dry Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
President's Choice
Nutrition First Toy & Small Breed Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
$39.99
Purina
ONE +Plus Dry Dog Food Digestive Health Formula Chicken
5.4 kg, $0.74/100g
PC Optimum Offer
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Purina
ONE +Plus Dry Dog Food Small Breed Formula Beef
1.81 kg, $0.66/100g
PC Optimum Offer
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Purina
ONE +Plus Dry Puppy Food Healthy Puppy Formula Lamb
1.81 kg, $0.66/100g
PC Optimum Offer
sale: $34.99, formerly: $36.99
SAVE $2.00
Purina
ONE +Plus Dry Puppy Food Healthy Puppy Formula Lamb
6 kg, $0.58/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Beef & Rice Formula
1.72 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer
$34.99
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Chicken & Rice Formula
7 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
Out of Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Chicken & Rice Formula
1.81 kg, $0.66/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$53.99
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Chicken & Rice Formula
14 kg, $0.39/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$34.99
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
7 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
1.81 kg, $0.66/100g
PC Optimum Offer
$53.99
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
14 kg, $0.39/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $34.99, formerly: $36.99
SAVE $2.00
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Beef & Bison
6.8 kg, $0.51/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Beef & Salmon
1.72 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Chicken & Duck
1.45 kg, $0.83/100g
PC Optimum Offer
sale: $34.99, formerly: $36.99
SAVE $2.00
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Salmon & Tuna
6.8 kg, $0.51/100g
PC Optimum Offer
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
1.72 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer
sale: $34.99, formerly: $36.99
SAVE $2.00
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
6.8 kg, $0.51/100g
PC Optimum Offer
sale: $2.50 MIN 3
, formerly: $2.99
Purina
ONE True Instinct Wet Dog Food Tender Cuts in Gravy with Beef & Bison
368 g, $0.81/100g
sale: $32.00, formerly: $35.49
SAVE $3.49
Iams
Proactive Health Minichunks Chicken & Whole Grains Adult Dry Dog Food
6.804 kg, $0.47/100g
Low Stock
sale: $23.99, formerly: $24.99
SAVE $1.00
Purina
Puppy Chow Complete Dry Puppy Food Real Chicken
6.5 kg, $0.37/100g
Low Stock

sale: $24.99, formerly: $26.99
SAVE $2.00
Pedigree
Vitality+ Dry Food For Adult Dogs Hearty Beef And Vegetable Flavour
8 kg, $0.31/100g

sale: $24.99, formerly: $26.99
SAVE $2.00
Pedigree
Vitality+ Dry Food For Adult Dogs Roasted Chicken And Vegetable Flavour
8 kg, $0.31/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Lightly Salted Potato Chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $8.49$6.00 Non-Members
SAVE $2.49
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Thin Sliced White Sandwich Bread
600 g, $0.67/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: about $7.24, formerly: $11.61
SAVE $4.37
Prepared in CanadaCountry Ribbon
Chicken Leg
$6.59/1kg $2.99/1lb

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.73/100g





































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































