Dog Dry Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $24.00, formerly: $26.99
SAVE $2.99
Blue Buffalo
Life Protection Formula Adult Dry Dog Food, Chicken and Brown Rice
2.2 kg, $1.09/100g
3,000 PC Optimum Points
sale: $24.99, formerly: $26.99
SAVE $2.00
Pedigree
Adult Dry Dog Food With Bacon Flavoured Bites, Roasted Chicken & Vegetable Flavour
6350 g, $0.39/100g
Low Stock
sale: $36.00, formerly: $42.99
SAVE $6.99
Purina
Alpo Cookout Classics Dry Dog Food Pork, Beef, Chicken & Veggie
16 kg, $0.23/100g
Low Stock
sale: $1.25 MIN 5
, formerly: $1.49
Beneful
Beneful Incredibites Wet Dog Food Real Chicken in Sauce
85 g, $1.75/100g
sale: $1.25 MIN 5
, formerly: $1.49
Beneful
Beneful Incredibites Wet Dog Food Real Salmon Pâté
85 g, $1.75/100g
sale: $23.99, formerly: $24.99
SAVE $1.00
Purina
Dog Chow Complete Dry Dog Food Chicken
8 kg, $0.30/100g
Low Stock

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
President's Choice
Nutrition First Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Lightly Salted Potato Chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $8.49$6.00 Non-Members
SAVE $2.49
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Thin Sliced White Sandwich Bread
600 g, $0.67/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: about $7.24, formerly: $11.61
SAVE $4.37
Prepared in CanadaCountry Ribbon
Chicken Leg
$6.59/1kg $2.99/1lb

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.73/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































