Dog Dry Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
President's Choice
Nutrition First Senior Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
sale: $3.49, formerly: $3.99
SAVE $0.50
Nature's Recipe
Premium Paté Turkey & Pumpkin Recipe
368 g, $0.95/100g
sale: $24.00, formerly: $26.99
SAVE $2.99
Blue Buffalo
Life Protection Formula Natural Food For Dogs Adult Beef And Brown Rice Recipe
2.31 kg, $1.04/100g
3,000 PC Optimum Points

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
President's Choice
Nutrition First Puppy Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
$36.99
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Beef & Rice Formula
6.8 kg, $0.54/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.49, formerly: $3.99
SAVE $0.50
Nature's Recipe
Premium Paté Chicken & Apple Recipe
368 g, $0.95/100g
sale: $3.49, formerly: $3.99
SAVE $0.50
Nature's Recipe
Premium Paté Chicken, Pumpkin & Salmon Recipe
368 g, $0.95/100g
$53.99
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Salmon & Tuna
12.4 kg, $0.44/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $32.00, formerly: $35.49
SAVE $3.49
Iams
Proactive Health Large Breed Chicken & Whole Grains Adult Dry Dog Food
6.804 kg, $0.47/100g
Low Stock
$53.99
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
12.4 kg, $0.44/100g
PC Optimum Offer
sale: $24.99, formerly: $26.99
SAVE $2.00
Pedigree
Marrobites Adult Dry Dog Food Grilled Steak & Vegetable Flavour
6.41 kg, $0.39/100g
Low Stock
Low Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Purina
ONE +Plus Dry Dog Food Skin & Coat Salmon
1.6 kg, $0.75/100g
PC Optimum Offer
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: about $14.10, formerly: $16.43
SAVE $2.33
Prepared in CanadaCountry Ribbon
Chicken Breasts, Club Pack
$13.23/1kg $6.00/1lb
$7.00 Member Price
, formerly: $11.49$9.00 Non-Members
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer






















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































