Dogs
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $2.50 MIN 3
, formerly: $2.79
Pedigree
Chopped Adult Wet Dog Food With Real Beef
375 g, $0.74/100g
sale: $2.50 MIN 3
, formerly: $2.99
Purina
ONE True Instinct Wet Dog Food Tender Cuts in Gravy with Beef & Bison
368 g, $0.81/100g
sale: $2.50 MIN 3
, formerly: $2.99
Purina
ONE Tender Cuts in Gravy Wet Dog Food Lamb & Brown Rice Entrée
368 g, $0.81/100g
sale: $2.50 MIN 3
, formerly: $2.79
Pedigree
Chopped Adult Wet Dog Food With Real Chicken
375 g, $0.74/100g
sale: $2.50 MIN 3
, formerly: $2.79
Pedigree
Dog Food, Wet Chopped Ground Dinner Filet Mignon
375 g, $0.74/100g
sale: $1.75 MIN 4
, formerly: $1.99
Cesar
Classic Loaf in Sauce Filet Mignon Flavour Wet Dog Food
100 g, $1.99/100g
sale: $2.50 MIN 3
, formerly: $2.99
Purina
ONE True Instinct Wet Dog Food Classic Ground Turkey & Venison
368 g, $0.81/100g
sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Purina
Beggin' Strips Dog Treats Bacon
170 g, $2.35/100g
sale: $0.75, formerly: $1.10
SAVE $0.35
Pedigree
Choice Cuts In Gravy Filet Mignon Flavour Adult Wet Dog Food Pouch
100 g, $0.75/100g
sale: $2.50 MIN 3
, formerly: $2.99
Purina
ONE True Instinct Wet Dog Food Classic Ground Chicken & Duck
368 g, $0.81/100g
sale: $1.75 MIN 4
, formerly: $1.99
Cesar
Dog Food, Filets in Sauce New York Strip Flavour Wet
100 g, $1.99/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
President's Choice
Nutrition First Toy & Small Breed Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
sale: $0.75, formerly: $1.10
SAVE $0.35
Pedigree
Choice Cuts In Gravy Grilled Chicken Flavour Adult Wet Dog Food Pouch
100 g, $0.75/100g

sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Pedigree
Marrobone Adult Dog Treats Real Beef Flavour with Real Bone Marrow
1.9 kg, $0.53/100g
sale: $1.75 MIN 4
, formerly: $1.99
Cesar
Classic Loaf in Sauce Grilled Chicken Adult Wet Dog Food
100 g, $1.99/100g
sale: $1.75 MIN 4
, formerly: $1.99
Cesar
Classic Loaf in Sauce Turkey Recipe Wet Dog Food
100 g, $1.99/100g

sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Pedigree
Dentastix Oral Care Beef Flavour Adult Dog Treats For Medium Breeds
608 g, $1.64/100g

sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Pedigree
Dentastix Oral Care Original Adult Dog Treats For Medium Breeds
608 g, $1.64/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
President's Choice
Nutrition First Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
sale: $0.75, formerly: $1.10
SAVE $0.35
Pedigree
Choice Cuts In Gravy Beef, Noodles & Vegetables Flavour Adult Wet Dog Food Pouch
100 g, $0.75/100g
$14.99
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
1.81 kg, $0.83/100g
PC Optimum Offer
Out of Stock
sale: $40.99, formerly: $42.99
SAVE $2.00
Purina
Alpo Cookout Classics Dry Dog Food Pork, Beef, Chicken & Veggie
16 kg, $0.26/100g
Low Stock
sale: $32.00, formerly: $34.99
SAVE $2.99
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
7 kg, $0.46/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$14.99
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
1.72 kg, $0.87/100g
PC Optimum Offer

sale: $24.99, formerly: $26.99
SAVE $2.00
Pedigree
Vitality+ Dry Food For Adult Dogs Hearty Beef And Vegetable Flavour
8 kg, $0.31/100g
Low Stock
sale: $0.75, formerly: $1.10
SAVE $0.35
Pedigree
Adult Wet Dog Food Choice Cuts in Gravy Hickory Smoked Chicken Flavour
100 g, $0.75/100g
sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.49
Purina
Beneful Prepared Meals Wet Dog Food Chicken Medley
283 g, $1.23/100g
Out of Stock
sale: $1.25 MIN 5
, formerly: $1.49
Purina
Beneful Incredibites Wet Dog Food Real Chicken in Gravy
85 g, $1.75/100g
sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Zoe
Dog Food, Better Than Rawhide! Twists, BBQ Chicken, 12 Pieces
148 g, $6.07/100g
sale: $2.50 MIN 3
, formerly: $2.99
Purina
ONE Classic Ground Wet Dog Food Chicken & Brown Rice Entrée
368 g, $0.81/100g
sale: $1.75 MIN 4
, formerly: $1.99
Cesar
Classic Loaf in Sauce Beef Adult Wet Dog Food
100 g, $1.99/100g
$14.99
Purina
ONE +Plus Dry Dog Food Small Breed Formula Beef
1.81 kg, $0.83/100g
PC Optimum Offer
sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
Milkbone
Real Salmon #1 Ingredient, Soft & Chewy Mini Salmon Recipe Dog Treat
252 g, $1.98/100g

sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Pedigree
Dentastix Oral Care Fresh Flavour Adult Dog Treats For Medium Breeds
608 g, $1.64/100g
Out of Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Thin Sliced White Sandwich Bread
600 g, $0.67/100g

sale: $4.98, formerly: $9.49
SAVE $4.51
Prepared in CanadaDairy Isle
Butter & Margarine, Barrel Churned Unsalted Baking Butter
454 g, $1.10/100g
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.79
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.76/100ml
























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































