Filters
Condiments & Sauces
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $1.79, formerly: $2.79
SAVE $1.00
Swiss Chalet
Dipping Sauce Mix
36 g, $4.97/100g

sale: $5.50, formerly: $5.99
SAVE $0.49
Hellmann's
Plant-Based Mayo
340 ml, $1.62/100ml

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $5.00
VH
Butter Chicken Simmering Sauce
341 ml, $1.47/100ml

sale: $5.50, formerly: $5.99
SAVE $0.49
Hellmann's
Garlic Aioli, Mayonnaise Type Dressing Garlic Aioli
340 ml, $1.62/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Calorie-Wise Creamy Poppyseed Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $1.79, formerly: $2.79
SAVE $1.00
Swiss Chalet
Homestyle Gravy Mix Hot Chicken Sandwich
51 g, $3.51/100g
sale: $1.50, formerly: $2.49
SAVE $0.99
Knorr
Pasta Sauce Mix Parma-Rosa no artificial flavours
44 g, $3.41/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Calorie-Wise Zesty Italian Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $5.50, formerly: $5.99
SAVE $0.49
Hellmann's
Spicy Mayonnaise Dressing, Gluten‑Free
340 ml, $1.62/100ml

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Spicy Chili Seasoning Mix
32 g, $7.78/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Cheese Sauce Mix
35 g, $7.11/100g
PC Optimum Offer
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Medium Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































