Filters
Condiments & Sauces
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
Hellmann's
Avocado Oil with a hint of Lime Mayonnaise
710 ml, $0.99/100ml
sale: $3.50, formerly: $4.49
SAVE $0.99
Knorr
Instant Stock Mix for a great flavour Beef in a practical packaging
175 g, $2.00/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Asian Sesame Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Pasta Salad Dressing Mix
28 g, $8.89/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $5.00
VH
Orange Ginger Stir-Fry Sauce
355 ml, $1.41/100ml

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Yorkshire Pudding Mix
45 g, $5.53/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Calorie-Wise Catalina Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Calorie-Wise Creamy Caesar Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Mushroom Gravy Mix
21 g, $11.86/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Seasoning Mix
35 g, $7.11/100g
PC Optimum Offer
sale: $1.50, formerly: $2.49
SAVE $0.99
Knorr
Demi-Glace Classic Roast Gravy Mix
34 g, $4.41/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Spaghetti, Gluten-Free Sauce Mix
43 g, $5.79/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Chili Seasoning Mix 25% Less Salt Gluten Free
35 g, $7.11/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.25 MIN 2
, formerly: $2.49
McCormicks
Alfredo Sauce Mix
30 g, $8.30/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Gravy Mix
25 g, $9.96/100g
PC Optimum Offer
sale: $1.50, formerly: $2.49
SAVE $0.99
Knorr
Pasta Sauce Mix Carbonara
48 g, $3.12/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Frenchs
Bold And Spicy, 100% Canadian Prepared Mustard
325 ml, $1.08/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Russian Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Homestyle Gravy Mix
38 g, $6.55/100g
PC Optimum Offer

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
President's Choice
Memories of Thailand Sweet Chili Pepper Sauce
350 ml, $1.43/100ml

sale: $8.50, formerly: $10.00
SAVE $1.50
Renees
Light Caesar Dressing
750 ml, $1.13/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Medium Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































