Filters
Condiments & Sauces
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $5.50, formerly: $5.99
SAVE $0.49
Hellmann's
Mild Chipotle Mayonnaise Dressing
340 ml, $1.62/100ml
sale: $2.50, formerly: $3.49
SAVE $0.99
Knorr
Bouillon Cubes chicken flavour
69 g, $3.62/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
French Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Calorie-Wise Greek Salad Dressing with Feta and Oregano
425 ml, $0.82/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Creamy Poppyseed Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Gravy Mix Less Salt and Gluten-Free
25 g, $9.96/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Beef Stew Seasoning Mix
43 g, $5.79/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Creamy Cucumber Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $6.49, formerly: $7.00
SAVE $0.51
Loney's
Dehydrated Chicken Broth
400 g, $1.62/100g
1,000 PC Optimum Points

sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
Hellmann's
Egg Free Dressing & Sandwich Spread Plant Based Vegan
710 ml, $0.99/100ml
sale: $3.50, formerly: $4.99
SAVE $1.49
Knorr
Instant Stock Mix Chicken flavour
150 g, $2.33/100g
PC Optimum Offer

sale: $5.50, formerly: $5.99
SAVE $0.49
Hellmann's
Mayonnaise Type Dressing
445 ml, $1.24/100ml

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Pork Gravy Mix
24 g, $10.37/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $6.00
President's Choice
Butter Chicken Cooking Sauce
400 ml, $1.50/100ml
sale: $2.25 MIN 2
, formerly: $2.49
McCormicks
Gourmet Hollandaise Sauce Mix
47 g, $5.30/100g
PC Optimum Offer
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Medium Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































