Filters
Condiments & Sauces
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $1.50, formerly: $2.49
SAVE $0.99
Knorr
Pasta Sauce Mix Alfredo no artificial flavours
37 g, $4.05/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Gravy Mix for Chicken, 30% Less Salt
25 g, $9.96/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Peppercorn Ranch Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Bacon Ranch Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Sloppy Joe Seasoning
37 g, $6.73/100g
PC Optimum Offer
sale: $1.50, formerly: $2.29
SAVE $0.79
Knorr
Classic Sauce Mix Hollandaise without artificial flavours
26 g, $5.77/100g
PC Optimum Offer

sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
Hellmann's
Mayonnaise Type Dressing, Spicy
750 ml, $0.93/100ml

sale: $6.00, formerly: $7.00
SAVE $1.00
No Name
Beef Bouillon Concentrate
500 ml, $1.20/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Knorr
Oxo Bouillon for rich flavour Beef Sachets
72 g, $4.86/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Raspberry Vinaigrette Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Sundried Tomato & Oregano Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Calorie-Wise Balsamic Vinaigrette Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Knorr
Oxo Bouillon for rich flavour Chicken Sachets
72 g, $4.86/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Kraft
Fat Free Italian Salad Dressing
425 ml, $0.82/100ml

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Au Jus Dipping Sauce Mix
21 g, $11.86/100g
PC Optimum Offer
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Medium Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g
























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































