Fruits & Vegetables
Fruits & Vegetables
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
PC® Greenhouse Grown Changes Everything
Grown with pride in protected greenhouses for freshness whatever the forecast.
/wk40_CB-PC_spotlight-scroller_Greenhouse_bil.jpg)
sale: $6.50, formerly: $7.00
SAVE $0.50
President's Choice
Greenhouse Grown Ontario Strawberries
340 g, $1.91/100g
Out of Stock

sale: $4.00, formerly: $5.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Live Lettuce Trio, 1 Pack
350 g, $4.00/1ea

sale: $4.00, formerly: $5.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Live Lettuce, Green Leaf, 1 Pack
350 g, $4.00/1ea
Low Stock

sale: $4.00, formerly: $5.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Live Lettuce, Red Leaf, 1 Pack
350 g, $4.00/1ea
Fall Produce
Harvest the best of fall fruit and vegetables

sale: $6.99, formerly: $9.00
SAVE $2.01
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Fresh-Pressed Sweet Apple Cider
3 l, $0.23/100ml
1,500 PC Optimum Points
Out of Stock

$7.00
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Fresh-Pressed Sweet Apple Cider
2 l, $0.35/100ml
Out of Stock



























































