Coffee
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $11.99, formerly: $13.99
SAVE $2.00
Starbucks
K Cup Caffé Verona Dark Roast Ground Coffee K-Cup Pods Box
10 ea, $1.20/1ea
2,000 PC Optimum Points
sale: $9.00 MIN 2
, formerly: $10.99
Starbucks
Pike Place Roast Instant Coffee, Medium Roast
8 ea, $1.37/1ea
sale: $11.99, formerly: $13.99
SAVE $2.00
Starbucks
French Roast Dark Roast Ground Coffee K-Cup Pods Box
10 ea, $1.20/1ea
2,000 PC Optimum Points
sale: $26.00, formerly: $36.99
SAVE $10.99
Lavazza
Qualità Rossa, Medium Roast, K-Cup Coffee Pods, 30 Count
345 g, $7.54/100g
Low Stock
sale: $13.50, formerly: $16.99
SAVE $3.49
Kicking Horse
Three Sisters, Medium Roast, K-Cup Coffee Pods, 10 Count
10 ea, $1.35/1ea
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Starbucks
Crema Collection Salted Caramel Premium Instant Coffee Mix
202 g, $5.94/100g
2,000 PC Optimum Points
sale: $11.99, formerly: $13.99
SAVE $2.00
Starbucks
House Blend Coffee, Keurig Coffee Pods, K-cups
115 g, $10.43/100g
2,000 PC Optimum Points
sale: $13.50, formerly: $16.99
SAVE $3.49
Kicking Horse
Kick Ass, Dark Roast, K-Cup Coffee Pods, 10 Count
10 ea, $1.35/1ea
sale: $11.99, formerly: $13.99
SAVE $2.00
Starbucks
K Cup Decaf House Blend Medium Roast Ground Coffee K-Cup Pods
10 ea, $1.20/1ea
2,000 PC Optimum Points
sale: $10.00 MIN 2
, formerly: $14.99
Tassimo
Maxwell House Decaf Coffee Single Serve T-Discs
14 ea, $1.07/1ea
sale: $26.00, formerly: $36.99
SAVE $10.99
Lavazza
Qualità Oro, Medium Roast, K-Cup Coffee Pods, 30 Count
345 g, $7.54/100g
sale: $17.00, formerly: $18.99
SAVE $1.99
Illy
Illy Blend Ground Coffee Intenso Bold Roast
250 g, $6.80/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Lightly Salted Potato Chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer
sale: $9.00, formerly: $11.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $8.49$6.00 Non-Members
SAVE $2.49
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































