Pet Food & Supplies
Pet Food & Supplies
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Premium pet nutrition, friendly prices

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Toy & Small Breed Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Senior Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Puppy Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
Subscribe and Earn 20% on Pet Food & Supplies from PC® or no name®
sale: $8.00, formerly: $9.00
SAVE $1.00
Subscribe & EarnNo Name
Extra-Scented Scoopable Clumping Cat Litter for Multiple Cats
7 kg, $0.11/100g
sale: $8.00, formerly: $9.00
SAVE $1.00
Subscribe & EarnNo Name
Scented Scoopable Clumping Cat Litter
7 kg, $0.11/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Toy & Small Breed Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
sale: $8.00, formerly: $9.00
SAVE $1.00
Subscribe & EarnNo Name
Unscented Scoopable Clumping Cat Litter
7 kg, $0.11/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Subscribe & EarnNo Name
Scented Dual Action Odour Control Scoopable Clumping Cat Litter
7 kg, $0.14/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Senior Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Subscribe & EarnNo Name
Unscented Long-Lasting Odour Control Scoopable Clumping Cat Litter
7 kg, $0.14/100g
Subscribe and Earn 15% on Pet Food & Supplies from other brands

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaTemptations
Mix-Ups Chicken, Catnip & Cheddar Flavour Adult Cat Treats
180 g, $1.94/100g

sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Prepared in CanadaPedigree
Dentastix Oral Care Original Adult Dog Treats For Medium Breeds
608 g, $1.64/100g
sale: $0.90, formerly: $1.10
SAVE $0.20
Subscribe & EarnPurina
Friskies Pâté Wet Cat Food Salmon Dinner
156 g, $0.58/100g
sale: $0.90, formerly: $1.10
SAVE $0.20
Subscribe & EarnPurina
Friskies Pâté Wet Cat Food Chef's Dinner
156 g, $0.58/100g
sale: $2.50 MIN 3
, formerly: $2.79
Subscribe & EarnPedigree
Chopped Adult Wet Dog Food With Real Beef
375 g, $0.74/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaTemptations
Seafood Medley Flavour Adult Cat Treats
180 g, $1.94/100g
sale: $10.99, formerly: $11.49
SAVE $0.50
Subscribe & EarnPurina
Cat Chow Complete Dry Cat Food Real Chicken
2 kg, $0.55/100g
sale: $10.99, formerly: $11.49
SAVE $0.50
Subscribe & EarnPurina
Kitten Chow Advanced Nutrition Dry Kitten Food Real Chicken
1.8 kg, $0.61/100g
Low Stock
sale: $0.90, formerly: $1.10
SAVE $0.20
Subscribe & EarnPurina
Fancy Feast Pate Wet Cat Food Tender Liver & Chicken Feast
85 g, $1.06/100g

sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Prepared in CanadaPedigree
Dentastix Oral Care Beef Flavour Adult Dog Treats For Medium Breeds
608 g, $1.64/100g
sale: $0.90, formerly: $1.10
SAVE $0.20
Subscribe & EarnPurina
Fancy Feast Pate Wet Cat Food Chicken Feast
85 g, $1.06/100g
sale: $3.00 MIN 3
, formerly: $3.49
Subscribe & EarnPurina
Beneful Prepared Meals Wet Dog Food Beef Stew
283 g, $1.23/100g
Out of Stock

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaTemptations
Tantalizing Turkey Flavour Adult Cat Treats
180 g, $1.94/100g
sale: $0.90, formerly: $1.10
SAVE $0.20
Subscribe & EarnPurina
Fancy Feast Pate Wet Cat Food Salmon Feast
85 g, $1.06/100g
sale: $0.90, formerly: $1.10
SAVE $0.20
Subscribe & EarnPurina
Fancy Feast Grilled Wet Cat Food Chicken Feast in Gravy
85 g, $1.06/100g
sale: $2.50 MIN 3
, formerly: $2.99
Subscribe & EarnPurina
ONE Tender Cuts in Gravy Wet Dog Food Lamb & Brown Rice Entrée
368 g, $0.81/100g
sale: $0.75, formerly: $1.10
SAVE $0.35
Subscribe & EarnPedigree
Choice Cuts In Gravy Filet Mignon Flavour Adult Wet Dog Food Pouch
100 g, $0.75/100g

sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Prepared in CanadaPedigree
Marrobone Adult Dog Treats Real Beef Flavour with Real Bone Marrow
1.9 kg, $0.53/100g
sale: $0.90, formerly: $1.10
SAVE $0.20
Subscribe & EarnPurina
Fancy Feast Pate Wet Cat Food Beef Flavour Feast
85 g, $1.06/100g
$14.99
Subscribe & EarnPurina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
1.72 kg, $0.87/100g
PC Optimum Offer
$14.99
Subscribe & EarnPurina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
1.81 kg, $0.83/100g
PC Optimum Offer
Out of Stock
sale: $32.00, formerly: $34.99
SAVE $2.99
Subscribe & EarnPurina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
7 kg, $0.46/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.49
Subscribe & EarnTemptations
CREAMY PURRRR-ÉE Cat Treats, Chicken
48 g, $7.27/100g






































































































