Filters
Condiments & Sauces
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $4.00, formerly: $4.50
SAVE $0.50
President's Choice
General Tao Stir-Fry Sauce
350 ml, $1.14/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
President's Choice
Memories of Montego Bay Jerk Marinade
350 ml, $1.43/100ml
sale: $4.99, formerly: $5.99
SAVE $1.00
Watkins
Original Gourmet Baking Vanilla with Pure Vanilla Extract
59 ml, $8.46/100ml
PC Optimum Offer
sale: $1.79, formerly: $2.79
SAVE $1.00
Swiss Chalet
Seasoning Mix Smoky Bbq Pulled Chicken
36 g, $4.97/100g
sale: $1.79, formerly: $2.29
SAVE $0.50
East Side Mario's
Sauce Mix Creamy Garlic & Herbs
36 g, $4.97/100g

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
President's Choice
Memories of Portugal Piri Piri Sauce
350 ml, $1.43/100ml

sale: $3.29, formerly: $3.75
SAVE $0.46
KFI
Coriander Chutney Sauce
455 ml, $0.72/100ml
500 PC Optimum Points

sale: $3.29, formerly: $3.75
SAVE $0.46
KFI
Tamarind Hot Chutney Sauce
455 ml, $0.72/100ml
500 PC Optimum Points
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Montreal Steak Spice Marinade Mix
30 g, $8.30/100g
PC Optimum Offer

sale: $5.50, formerly: $5.99
SAVE $0.49
Hellmann's
Buttermilk Ranch Chicken Wing Mayo Style Dip
340 ml, $1.62/100ml

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Garlic Parmesan Seasoning
27 g, $9.22/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.25 MIN 2
, formerly: $2.49
McCormicks
Roast Gravy Mix 25% Less Salt Sauce
32 g, $7.78/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.25 MIN 2
, formerly: $2.49
McCormicks
Roast Poultry Gravy Mix
30 g, $8.30/100g
sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
La Grille Garlic Dijon Marinade Mix
30 g, $8.30/100g
PC Optimum Offer

sale: $5.50, formerly: $5.99
SAVE $0.49
Hellmann's
Garlic Parmesan Chicken Wing Mayo Style Dip
340 ml, $1.62/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml
sale: $9.00, formerly: $11.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































