Filters
Condiments & Sauces
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $1.50, formerly: $2.29
SAVE $0.79
Knorr
Classic Sauce Mix Bechamel
47 g, $3.19/100g
PC Optimum Offer
sale: $2.50, formerly: $3.49
SAVE $0.99
Knorr
Bouillon Cubes Vegetable
69 g, $3.62/100g
PC Optimum Offer
sale: $1.50, formerly: $2.49
SAVE $0.99
Knorr
Pasta Seasoning Roasted Garlic & Herbs no artificial flavours
22 g, $6.82/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $4.00, formerly: $4.79
SAVE $0.79
Oxo
Chicken In-a-Mug Bouillon Powder
225 g, $1.78/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.00 MIN 2
, formerly: $2.49
Club House
Alfredo Sauce Mix
30 g, $8.30/100g
PC Optimum Offer
sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
Nando's
Mayonnaise Style Dressing Perinaise Mild
450 ml, $1.33/100ml
sale: $1.50, formerly: $2.49
SAVE $0.99
Knorr
Recipe Pasta Sauce Mix Creamy Garlic
37 g, $4.05/100g
PC Optimum Offer
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $4.29
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.86/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $9.00, formerly: $11.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































