Nuts, Seeds and Mixes
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $3.86, formerly: $4.29
SAVE $0.43
PC Organics
Organic Milled Black Chia Seeds
150 g, $2.57/100g
Out of Stock
sale: $10.35, formerly: $11.50
SAVE $1.15
PC Organics
Organic Salted Dry-Roasted Peanuts
700 g, $1.48/100g
Low Stock
sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
PC Organics
Organic Salted Dry-Roasted Pumpkin Seeds
200 g, $2.25/100g
sale: $9.00, formerly: $10.00
SAVE $1.00
PC Organics
Organic Salted Mixed Nuts
200 g, $4.50/100g
sale: $9.90, formerly: $11.00
SAVE $1.10
PC Organics
Organic Whole Raw Almonds
200 g, $4.95/100g
sale: $6.30, formerly: $7.00
SAVE $0.70
PC Organics
Organic Whole Raw Cashews
200 g, $3.15/100g
sale: $9.90, formerly: $10.50
SAVE $0.60
PC Organics
Organics Bittersweet Chocolate Chips
205 g, $4.83/100g
sale: $9.90, formerly: $11.00
SAVE $1.10
PC Organics
Organics Chopped Raw Pecans
200 g, $4.95/100g

sale: $10.00, formerly: $10.49
SAVE $0.49
Yumi Organics
Probiotique Dark Choco Trail Mix
175 g, $5.71/100g

sale: $10.00, formerly: $10.49
SAVE $0.49
Yumi Organics
Probiotique Maple Pecan Crunch
175 g, $5.71/100g
Low Stock
sale: $5.09, formerly: $5.99
SAVE $0.90
Bobs Red Mill
Whole Flaxseed
368 g, $1.38/100g
PC Optimum Offer
sale: $6.30, formerly: $7.00
SAVE $0.70
PC Organics
Whole Flaxseed, Organic
454 g, $1.39/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $9.00, formerly: $11.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Medium Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

























---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































