Nuts, Seeds and Mixes
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $26.10, formerly: $29.00
SAVE $2.90
PC Organics
Organic Whole Raw Cashews Club Size
1.13 kg, $2.31/100g
sale: $3.14, formerly: $3.49
SAVE $0.35
PC Organics
Dry-Roasted Salted Sunflower Seeds
200 g, $1.57/100g
sale: $6.39, formerly: $6.99
SAVE $0.60
Elan
Organic Sea Salted Pistachios
145 g, $4.41/100g
Low Stock
sale: $24.24, formerly: $36.00
SAVE $11.76
PC Organics
Organic Halves and Pieces Raw Walnuts Club Size
1 kg, $2.42/100g
sale: $8.94, formerly: $19.50
SAVE $10.56
PC Organics
Organic Salted Dry-Roasted Pumpkin Seeds Club Size
1 kg, $0.89/100g
sale: $10.35, formerly: $11.50
SAVE $1.15
PC Organics
Organic Sliced Almonds
200 g, $5.18/100g
sale: $16.20, formerly: $18.00
SAVE $1.80
PC Organics
Organic Raw Pine Nuts
150 g, $10.80/100g
sale: $6.00, formerly: $6.29
SAVE $0.29
True Dates
Flavored Dates Sour Apple
100 g, $6.00/100g
Out of Stock
sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
True Dates
Flavored Dates Sweet Peach
100 g, $6.00/100g
Low Stock
sale: $10.19, formerly: $11.99
SAVE $1.80
Bobs Red Mill
Flaxseed Meal Whole Ground
907 g, $1.12/100g
PC Optimum Offer
sale: $6.79, formerly: $7.99
SAVE $1.20
Bobs Red Mill
Flaxseed Meal Whole Ground
453 g, $1.50/100g
PC Optimum Offer
sale: $15.50, formerly: $16.99
SAVE $1.49
Manitoba Harvest
Hemp Hearts
454 g, $3.41/100g
sale: $21.60, formerly: $24.00
SAVE $2.40
President's Choice
Hemp Hearts Club Size
800 g, $2.70/100g
sale: $7.65, formerly: $8.50
SAVE $0.85
President's Choice
Hemp Hearts Raw Shelled Hemp Seeds
227 g, $3.37/100g
sale: $11.04, formerly: $12.99
SAVE $1.95
Bobs Red Mill
Hemp Seed Hearts Hulled
227 g, $4.86/100g
PC Optimum Offer
sale: $6.30, formerly: $7.00
SAVE $0.70
PC Organics
Milled Flaxseed, Organic
400 g, $1.58/100g
sale: $15.75, formerly: $17.00
SAVE $1.25
PC Organics
Organic Black Chia Seed
907 g, $1.74/100g
sale: $8.10, formerly: $9.00
SAVE $0.90
PC Organics
Organic Chopped Raw Walnuts
200 g, $4.05/100g
sale: $7.65, formerly: $8.50
SAVE $0.85
PC Organics
Organic Halves and Pieces Raw Walnuts
200 g, $3.83/100g
sale: $12.00, formerly: $12.99
SAVE $0.99
Manitoba Harvest
Organic Hemp Hearts
200 g, $6.00/100g
sale: $15.50, formerly: $16.99
SAVE $1.49
Manitoba Harvest
Organic Hemp Hearts
340 g, $4.56/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $9.00, formerly: $11.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Medium Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































