Pasta and Side Dishes
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.49
Amys
Organic Soup, Black Bean Vegetable
398 ml, $1.63/100ml
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.49
Amys
Organic Soup, Fire Roasted Southwestern Vegetable
398 ml, $1.63/100ml
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.49
Amys
Organic Soup, Vegetable Barley
398 ml, $1.63/100ml
sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
PC Organics
Organic Vegetable Broth
900 ml, $0.28/100ml
sale: $3.48, formerly: $3.79
SAVE $0.31
PC Organics
Organics Red Lentils
450 g, $0.77/100g
$7.99
Pacific Foods
Pacific Organic Roasted Red Pepper & Tomato Soup
1 l, $0.80/100ml
1,000 PC Optimum Points
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $9.00, formerly: $11.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Medium Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































