Pasta and Side Dishes
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $3.99, formerly: $4.29
SAVE $0.30
President's Choice
Gluten Free Fusilli
340 g, $1.17/100g
sale: $3.99, formerly: $4.29
SAVE $0.30
President's Choice
Gluten Free Macaroni
340 g, $1.17/100g
sale: $3.99, formerly: $4.29
SAVE $0.30
President's Choice
Gluten Free Penne Rigate
340 g, $1.17/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Annie's
Homegrown Macaroni & Cheese, White Cheddar, Microwavable
57 g, $5.25/100g
sale: $5.00, formerly: $5.29
SAVE $0.29
Imagine
Low Sodium Beef Flavoured Broth Organic
946 ml, $0.53/100ml
Low Stock
sale: $5.00, formerly: $5.29
SAVE $0.29
Imagine
Low Sodium Vegetable Broth Organic
946 ml, $0.53/100ml
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Annie's
Macaroni & Cheese, Rice Pasta & Cheddar
57 g, $5.25/100g
$7.99
Pacific Foods
Organic Cashew Carrot Ginger Soup
1 l, $0.80/100ml
1,000 PC Optimum Points
sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
PC Organics
Organic Chicken Broth
900 ml, $0.28/100ml
sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
PC Organics
Organic Chicken Broth Less Sodium
900 ml, $0.28/100ml
sale: $5.79, formerly: $6.49
SAVE $0.70
Yorkshire Valley Farms
Organic Chicken Noodle Soup, Ready to Serve
398 ml, $1.45/100ml
sale: $2.99, formerly: $3.29
SAVE $0.30
Felicetti
Organic Durum Wheat Semolina Pasta With Tomatoes And Spinach Spaghetti
454 g, $0.66/100g
sale: $2.99, formerly: $3.29
SAVE $0.30
Felicetti
Organic Durum Wholewheat Semolina Pasta Fusilli
454 g, $0.66/100g
sale: $2.99, formerly: $3.29
SAVE $0.30
Felicetti
Organic Durum Wholewheat Semolina Pasta Penne Rigate
454 g, $0.66/100g
sale: $3.48, formerly: $3.79
SAVE $0.31
PC Organics
Organic Green Lentils
450 g, $0.77/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $9.00, formerly: $11.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Medium Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































