Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
Vanilla & Chocolate Light Ice Cream
1410 ml, $0.28/100ml

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
Creamery Style Strawberry Light Ice Cream
1400 ml, $0.29/100ml
sale: $12.00, formerly: $12.50
SAVE $0.50
President's Choice
Double Decker New York-Style Cheesecake
600 g, $2.00/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Ben & Jerry's
Cold Brew Coffee & Sweet Cream Ice Cream With Salted Caramel Swirls Cold Brew Caramel Latte
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Key Lime Pie Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
Chocolatey Chip Light Ice Cream
1410 ml, $0.28/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Chocolate Caramel Brownie Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
McCain
Deep'n Delicious Cookies & Cream Cake
510 g, $1.37/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
Matcha Green Tea Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml
sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Ben & Jerry's
Non-Dairy The Tonight Dough® Frozen Dessert
473 ml, $1.06/100ml

sale: $7.00, formerly: $7.75
SAVE $0.75
President's Choice
Loads of Chocolatey Peanut Butter Treats Light Ice Cream
1.5 l, $0.47/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Ben & Jerry's
Ice Cream Oh Cone-ada! Non-GMO
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Del Monte
Mixed Berry & Peach Ice Pops
10x50.0 ml, $1.00/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Ben & Jerry's
Chocolate Chip Cookie Dough Core Ice Cream
473 ml, $1.06/100ml
sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Ben & Jerry's
Non-Dairy Strawberry Cheezecake Frozen Dessert
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Magnum
Mini Classic Milk Chocolate Ice Cream Bars
4x55.0 ml, $2.27/100ml

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
Reese's Peanut Butter Cup Frozen Dessert
1410 ml, $0.28/100ml
sale: $12.00, formerly: $15.00
SAVE $3.00
President's Choice
Mini Éclairs Dark Chocolate Topped
710 g, $1.69/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $1.75, formerly: $2.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaNo Name
Chicken Broth Reduced Sodium
900 ml, $0.19/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Medium Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































