Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Nestlé
Berry Bliss Cone, Strawberry Frozen Dessert
4x125.0 ml, $1.00/100ml
sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Nestlé
Drumstick Cookies 'n Crème, Vanilla & Chocolate Cookie Crunch
500 ml, $1.00/100ml
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Maple Almond Toffee Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Chocolate Fudge Truffle Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients The Tonight Dough® Non-Gmo
473 ml, $1.06/100ml
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Peanut Butter Pretzel Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
Vanilla Almond Ice Cream Bars
3x88.0 ml, $2.65/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
Chocolate Peanut Butter Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Cadbury
Caramilk Frozen Dessert Bars
5x80.0 ml, $1.25/100ml

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
Chocolate Ice Cream
1410 ml, $0.03/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Ben & Jerry's
Ice Cream Chocolate Fudge Brownie
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
Chocolate Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
Neapolitan Ice Cream
1410 ml, $0.28/100ml

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
Cookies & Cream Light Ice Cream
1410 ml, $0.28/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Ben & Jerry's
Chocolate Chip Cookie Dough Ice Cream
473 ml, $1.06/100ml

sale: $7.00, formerly: $7.75
SAVE $0.75
President's Choice
Loads of Chocolatey Caramel Treats Light Ice Cream
1.5 l, $0.47/100ml
sale: $4.88, formerly: $7.19
SAVE $2.31
Binggrae
Melona Frozen Dessert Bars Banana Ice Bar
560 ml, $0.87/100ml
Out of Stock
sale: $4.88, formerly: $7.19
SAVE $2.31
Binggrae
Frozen Dessert Bars Melona Pistachio Ice Bar
560 ml, $0.87/100ml
Low Stock

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
Chocolate Hazelnut Ice Cream Bars
3x88.0 ml, $2.65/100ml

sale: $5.99, formerly: $7.49
SAVE $1.50
Popsicle
Firecracker Ice Pops 18 x 50 mL
18 ea, $0.33/1ea

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Nestlé
Smarties Frozen Dessert
1.5 l, $0.33/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Nestlé
Oreo Frozen Dessert Cones, Cookies and Cream, 4 Pack
4x135.0 ml, $0.93/100ml

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
Caramel Fudge Light Ice Cream
1410 ml, $0.28/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
President's Choice
The Decadent Molten Chocolate Cakes
216 g, $2.31/100g

sale: $6.50, formerly: $7.00
SAVE $0.50
President's Choice
Cream First™ Vanilla with Chocolate Fudge Premium Ice Cream
1.5 l, $0.43/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Magnum
Double Raspberry Ice Cream Bar dipped in a chocolatey coating
3x90.0 ml, $1.85/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $1.75, formerly: $2.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaNo Name
Chicken Broth Reduced Sodium
900 ml, $0.19/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Medium Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































