Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
Rocky Road Ice Cream
1410 ml, $0.28/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Nestlé
Drumstick Minis Vanilla Caramel
63 ml, $7.94/100ml
Low Stock

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
Dark Cherry Vanilla Light Ice Cream
1410 ml, $2.84/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Magnum
Classic Ice Cream Bar
3x100.0 ml, $1.67/100ml
Low Stock

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Ben & Jerry's
Cherry Garcia Ice Cream Non-GMO
473 ml, $1.06/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $8.49
Halo Top
Frozen Dessert, Chocolate Caramel Brownie
473 ml, $1.79/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
Miniatures Vanilla Almond Ice Cream Bars
4x55.0 ml, $3.18/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Ben & Jerry's
Ice Cream Pint Chunky Monkey Banana
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
Mango Raspberry Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.99, formerly: $7.49
SAVE $1.50
Popsicle
Ice Pops - Orange, Cherry, Grape
18 ea, $0.33/1ea

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Nestlé
Five Flavour Ice Pops
10x65.0 ml, $0.77/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Nestlé
Berry Bliss Cone, Strawberry Frozen Dessert
4x125.0 ml, $1.00/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Ben & Jerry's
Ice Cream Sammie with Fairtrade Ingredients
473 ml, $1.06/100ml

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
Frozen Dairy Dessert No Sugar Added Chocolate
1.4 l, $0.29/100ml

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
Frozen Dairy Dessert No Sugar Added Vanilla
1400 ml, $0.29/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
President's Choice
Mini Key Lime Pies
243 g, $2.06/100g
sale: $4.88, formerly: $7.19
SAVE $2.31
Binggrae
Melona Frozen Dessert Bars Purple Yam Ube Ice Bar
560 ml, $0.87/100ml
Low Stock

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
Vanilla Milk Ice Cream Bars
3x88.0 ml, $2.65/100ml

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
Mint Chocolatey Chip Light Ice Cream
1410 ml, $0.28/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $1.75, formerly: $2.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaNo Name
Chicken Broth Reduced Sodium
900 ml, $0.19/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Medium Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































