Cakes & Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $4.50, formerly: $6.49
SAVE $1.99
Kraft
Cool Whip Original Frozen Whipped Topping
1 l, $0.45/100ml

sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
McCain
Deep'n Delicious Chocolate Cake
510 g, $1.37/100g

sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
McCain
Deep'n Delicious Marble Cake
510 g, $1.37/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
President's Choice
The Decadent Molten Chocolate Cakes
216 g, $2.31/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
President's Choice
Mini Key Lime Pies
243 g, $2.06/100g
sale: $4.29, formerly: $5.99
SAVE $1.70
Tenderflake
Deep Dish Pie Shells, All Vegetable Shortening
340 g, $1.26/100g

sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
McCain
Deep'n Delicious Vanilla Cake
510 g, $1.37/100g
sale: $12.00, formerly: $12.50
SAVE $0.50
President's Choice
Cherry-Topped New York-Style Cheesecake
600 g, $2.00/100g
sale: $12.00, formerly: $12.50
SAVE $0.50
President's Choice
Double Decker New York-Style Cheesecake
600 g, $2.00/100g

sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
McCain
Deep'n Delicious Cookies & Cream Cake
510 g, $1.37/100g
sale: $12.00, formerly: $15.00
SAVE $3.00
President's Choice
Mini Éclairs Dark Chocolate Topped
710 g, $1.69/100g
sale: $12.00, formerly: $12.50
SAVE $0.50
President's Choice
Wild Blueberry-Topped New York-Style Cheesecake
600 g, $2.00/100g
sale: $12.00, formerly: $12.50
SAVE $0.50
President's Choice
Original New York- Style Cheesecake
600 g, $2.00/100g

sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
McCain
Deep'n Delicious Vanilla Coconut Cake
510 g, $1.37/100g
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
President's Choice
Dark Chocolate Enrobed Profiteroles
490 g, $2.45/100g
sale: $9.50, formerly: $10.00
SAVE $0.50
Cake With Salted Caramel Topped With Crunchy Peanuts
420 g, $2.26/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.51/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.73/100g

sale: about $14.10, formerly: $16.43
SAVE $2.33
Prepared in CanadaCountry Ribbon
Chicken Breasts, Club Pack
$13.23/1kg $6.00/1lb

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































