Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Nestlé
Drumstick Vanilla Caramel Cones
4x140.0 ml, $0.89/100ml
sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Nestlé
Drumstick Toffee Graham Crunch Cone With Caramel Centre
0.5 l, $1.00/100ml
sale: $4.50, formerly: $6.49
SAVE $1.99
Kraft
Cool Whip Original Frozen Whipped Topping
1 l, $0.45/100ml
sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Nestlé
Drumstick Minis Vanilla Caramel
63 ml, $7.94/100ml
Low Stock
sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Nestlé
Drumstick Simply Dipped Cones
4x135.0 ml, $0.93/100ml
sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Nestlé
Drumstick Vanilla Fudge Cones, Vanilla Flavoured Frozen Dessert With A Fudge Core
4x140.0 ml, $0.89/100ml

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
French Vanilla Ice Cream
1410 ml, $0.28/100ml

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
Natural Vanilla Ice Cream
1410 ml, $0.28/100ml

sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
McCain
Deep'n Delicious Chocolate Cake
510 g, $1.37/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients Half Baked® Non-Gmo
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Christie
Frozen Dessert, Vanilla With OREO Pieces
1.5 l, $0.33/100ml

sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
McCain
Deep'n Delicious Marble Cake
510 g, $1.37/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
Vanilla Bean Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Nestlé
Frozen Dessert Sandwiches
4x125.0 ml, $1.00/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Nestlé
Rolo Cones, Frozen Dessert, Crafted In Canada
0.54 l, $0.93/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
Vanilla Almond Ice Cream Bars
3x88.0 ml, $2.65/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Magnum
Double Caramel Ice Cream Bar Belgian Chocolate
3x90.0 ml, $1.85/100ml
sale: $4.88, formerly: $7.19
SAVE $2.31
Binggrae
Frozen Dessert Bars Strawberry Ice Bar
560 ml, $0.87/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Haagen Dazs
Strawberry Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Magnum
Almond Ice Cream Bar covered with Belgian chocolate
3x100.0 ml, $1.67/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Nestlé
Kitkat Cones, Frozen Dessert, Crafted In Canada
540 ml, $0.93/100ml

sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
Breyers
Butterscotch Ripple Light Ice Cream
1410 ml, $0.28/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Nestlé
Kitkat Bars, Frozen Dessert, Crafted In Canada
400 ml, $1.25/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: about $14.10, formerly: $16.43
SAVE $2.33
Prepared in CanadaCountry Ribbon
Chicken Breasts, Club Pack
$13.23/1kg $6.00/1lb

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $1.75, formerly: $2.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaNo Name
Chicken Broth Reduced Sodium
900 ml, $0.19/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $8.49$6.00 Non-Members
SAVE $2.49
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Lightly Salted Potato Chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer





















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































