Filters
Oral Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $1.25, formerly:
Limit 10, after limit $1.79
Colgate
Cavity Protection Fluoride Toothpaste, Travel Size, Mint, 95mL
95 ml, $1.88/100ml
sale: $1.25, formerly:
Limit 10, after limit $1.79
Colgate
Cavity Protection Fluoride Toothpaste, Winterfresh
95 ml, $1.88/100ml
sale: $1.25, formerly:
Limit 10, after limit $1.79
Colgate
MaxFresh Toothpaste, Cool Mint
52 ml, $3.44/100ml
$6.99
Sensodyne
Brilliant Whitening Toothpaste For Sensitive Teeth
100 ml, $6.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $1.25, formerly:
Limit 10, after limit $1.79
Colgate
Extra Clean Toothbrush, Soft
1 ea, $1.79/1ea
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Sensodyne
Repair And Protect Extra Fresh Toothpaste For Sensitive Teeth
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $1.25, formerly:
Limit 10, after limit $1.79
Colgate
Extra Clean Toothbrush, Medium
1 ea, $1.79/1ea
sale: $1.25, formerly:
Limit 10, after limit $1.79
Colgate
Triple Action Whitening Toothpaste, Mint Toothpaste
60 ml, $2.98/100ml
sale: $1.25, formerly:
Limit 10, after limit $1.79
Colgate
Max Fresh Knockout Toothpaste
52 ml, $3.44/100ml
$6.99
Sensodyne
Sensodyne Fresh Mint Toothpaste for Sensitive Teeth
100 ml, $6.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Sensodyne
Brilliant Whitening Sensitive Toothpaste, Value Size
135 ml, $5.55/100ml
PC Optimum Offer

sale: $6.50, formerly: $9.49
SAVE $2.99
Listerine
Zero Mild Mint Antiseptic Mouthwash, Alcohol Free
1 l, $0.65/100ml
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Sensodyne
Extra Fresh Toothpaste
110 ml, $6.81/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Sensodyne
Sensodyne Fresh Mint Toothpaste for Sensitive Teeth
135 ml, $5.55/100ml
PC Optimum Offer
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Crest
Complete Whitening Plus Scope Minty Fresh Toothpaste
120 ml, $3.58/100ml
sale: $3.75, formerly:
Limit 6, after limit $4.29
Crest
Complete Plus Extra Whitening Toothpaste, Clean Mint
120 ml, $3.58/100ml
sale: $7.50, formerly:
Limit 6, after limit $8.99
Sensodyne
Repair And Protect Toothpaste For Sensitive Teeth
75 ml, $11.99/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Sensodyne
Gentle Whitening Toothpaste
110 ml, $6.81/100ml
PC Optimum Offer

$11.49
Listerine
Total Care Zero Mouthwash, Alcohol Free
1 l, $1.15/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.49
Sensodyne
Whitening Plus Tartar Fighting Toothpaste For Sensitive Teeth
135 ml, $5.55/100ml
PC Optimum Offer
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.73/100g
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $4.29
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.86/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $8.49$6.00 Non-Members
SAVE $2.49
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g
























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































