Mouthwash & Rinses
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Crest
3D White Brilliance Stain Prevention Mouthwash / Rinse- 12-Hour Stain Prevention, Alcohol Free
473 ml, $2.75/100ml
sale: $9.50, formerly:
Limit 4, after limit $10.49
Crest
3D White Fresh Whitening Mouthwash/Mouth Rinse, Prevents Surface Stains, Kills Millions of Bad Breath Germs, Alcohol-Free, tic Mint Flavor
473 ml, $2.22/100ml
Low Stock
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Crest
3D White Peroxide Mouthwash/Mouth Rinse, Alcohol Free, Contains Fluoride, Wintermint Flavor
946 ml, $1.37/100ml
Out of Stock
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Crest
3D White Whitening Mouthwash
1000 ml, $1.30/100ml
Out of Stock
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Crest
Bacteria Guard Plus Mouthwash with 1.5% Hydrogen Peroxide, Mint 1L
1 l, $0.85/100ml
sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.99
Listerine
Cool Mint Antiseptic Mouthwash
1 l, $0.80/100ml
sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.99
Listerine
Fresh Burst Antiseptic Mouthwash
1 l, $0.80/100ml

sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.99
Listerine
Green Tea Zero Antiseptic Mouthwash
1 l, $0.80/100ml
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Crest
Mouthwash Pro Health Complete Clean Mint
1 l, $0.85/100ml
sale: $9.50, formerly:
Limit 4, after limit $10.49
Crest
Mouthwash Pro Health Multi-Protection, 6-in-1 benefits, Alcohol Free, Anticavity Fluoride Mouthwash, Clean Mint
1 l, $1.05/100ml
sale: $9.50, formerly:
Limit 4, after limit $10.49
Crest
Mouthwash Pro-Health, Fresh Mint
1 l, $1.05/100ml
sale: $10.25, formerly: $10.99
SAVE $0.74
Desert Essence
Natural Tea Tree Oil Ultra Care Mouthwash
473 ml, $2.17/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.25, formerly: $1.75
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.35/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $8.50 MIN 2
, formerly: $8.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
12x355.0 ml, $0.21/100ml
PC Optimum Offer
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.79
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.76/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g

sale: $1.75, formerly: $2.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaNo Name
Chicken Broth Reduced Sodium
900 ml, $0.19/100ml

sale: $6.00, formerly: $6.50
SAVE $0.50
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.50/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































