Dog Dry Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $24.99, formerly: $26.99
SAVE $2.00
Pedigree
Adult Dry Dog Food With Bacon Flavoured Bites, Roasted Chicken & Vegetable Flavour
6350 g, $0.39/100g
Low Stock
sale: $32.00, formerly: $34.99
SAVE $2.99
Purina
ONE +Plus Dry Dog Food Large Breed Formula Chicken
7 kg, $0.46/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $41.99, formerly: $47.99
SAVE $6.00
Purina
Beneful Originals Dry Dog Food Real Chicken
12.7 kg, $0.33/100g
sale: $32.00, formerly: $36.99
SAVE $4.99
Purina
ONE +Plus Dry Puppy Food Healthy Puppy Formula Lamb
6 kg, $0.53/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $24.99, formerly: $26.99
SAVE $2.00
Pedigree
Dog Food, Dry Food For Puppy With Chicken, Rice & Vegetable Flavour
6350 g, $0.39/100g
sale: $15.99, formerly: $16.49
SAVE $0.50
Nature's Recipe
Natural Dog Treats Turkey, Pea & Carrot Recipe
454 g, $3.52/100g
Low Stock
sale: $15.99, formerly: $16.49
SAVE $0.50
Nature's Recipe
Natural Dog Treats Chicken, Sweet Potato & Apple Recipe
454 g, $3.52/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $1.25, formerly: $1.75
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.35/100ml
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.00, formerly: $4.75
SAVE $1.75
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.40/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Hit of the MonthPresident's Choice
Caramelized Onion and Balsamic Vinegar Flavour Kettle Cooked Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Thin Sliced White Sandwich Bread
600 g, $0.67/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $1.75, formerly: $2.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaNo Name
Chicken Broth Reduced Sodium
900 ml, $0.19/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































