Dog Dry Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $3.49, formerly: $3.99
SAVE $0.50
Nature's Recipe
Premium Paté Turkey & Pumpkin Recipe
368 g, $0.95/100g
sale: $23.99, formerly: $24.99
SAVE $1.00
Purina
Puppy Chow Complete Dry Puppy Food Real Chicken
6.5 kg, $0.37/100g
Low Stock

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
President's Choice
Nutrition First Puppy Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
$36.99
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Beef & Rice Formula
6.8 kg, $0.54/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.49, formerly: $3.99
SAVE $0.50
Nature's Recipe
Premium Paté Chicken & Apple Recipe
368 g, $0.95/100g
sale: $3.49, formerly: $3.99
SAVE $0.50
Nature's Recipe
Premium Paté Chicken, Pumpkin & Salmon Recipe
368 g, $0.95/100g
$53.99
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Chicken & Rice Formula
14 kg, $0.39/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$53.99
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Salmon & Tuna
12.4 kg, $0.44/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$53.99
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
12.4 kg, $0.44/100g
PC Optimum Offer
sale: $24.99, formerly: $26.99
SAVE $2.00
Pedigree
Marrobites Adult Dry Dog Food Grilled Steak & Vegetable Flavour
6.41 kg, $0.39/100g
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $1.25, formerly: $1.75
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.35/100ml
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.00, formerly: $4.75
SAVE $1.75
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Restaurant Style Drive-Thru Fries
750 g, $0.40/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Hit of the MonthPresident's Choice
Caramelized Onion and Balsamic Vinegar Flavour Kettle Cooked Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Thin Sliced White Sandwich Bread
600 g, $0.67/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $1.75, formerly: $2.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaNo Name
Chicken Broth Reduced Sodium
900 ml, $0.19/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































