Mouthwash & Rinses
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $6.50, formerly:
Limit 4, after limit $7.99
Listerine
Smart Rinse Mint
500 ml, $1.60/100ml
Low Stock
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Crest
Bacteria Guard Plus Mouthwash with 1.5% Hydrogen Peroxide, Mint 1L
1 l, $0.85/100ml
sale: $9.50, formerly:
Limit 4, after limit $10.49
Crest
Mouthwash Pro Health Multi-Protection, 6-in-1 benefits, Alcohol Free, Anticavity Fluoride Mouthwash, Clean Mint
1 l, $1.05/100ml
sale: $9.50, formerly:
Limit 4, after limit $10.49
Crest
Pro Health Mouthwash, Clean Mint
1.5 l, $0.70/100ml
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Crest
3D White Whitening Mouthwash
1000 ml, $1.30/100ml
Out of Stock
sale: $6.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Crest
Pro-Health Multi-Protection Alcohol Free Mouthwash, Cool Wintergreen
1 l, $0.85/100ml
sale: $9.25, formerly: $9.99
SAVE $0.74
Tom's of Maine
Wicked Fresh Cool Mountain Mint Natural Fluoride-Free Mouthwash
473 ml, $1.96/100ml
sale: $9.50, formerly:
Limit 4, after limit $10.49
Crest
Pro-Health Advanced Maximum Cavity Protection Mouthwash - Mild Mint - 1L
1 l, $1.05/100ml
sale: $9.50, formerly:
Limit 4, after limit $10.49
Crest
Pro Health Densify Mouthwash, Clean Mint
946 ml, $1.11/100ml
sale: $9.50, formerly:
Limit 4, after limit $10.49
Crest
3D White Fresh Whitening Mouthwash/Mouth Rinse, Prevents Surface Stains, Kills Millions of Bad Breath Germs, Alcohol-Free, tic Mint Flavor
473 ml, $2.22/100ml
Low Stock
sale: $10.25, formerly: $10.99
SAVE $0.74
Desert Essence
Natural Tea Tree Oil Ultra Care Mouthwash
473 ml, $2.17/100ml
sale: $10.50, formerly:
Limit 4, after limit $12.99
Crest
3D White Brilliance Stain Prevention Mouthwash / Rinse- 12-Hour Stain Prevention, Alcohol Free
473 ml, $2.75/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $1.25, formerly: $1.75
SAVE $0.50
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.35/100ml

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g
Low Stock

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Cola
2 l, $0.20/100ml
PC Optimum Offer
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Hit of the MonthPresident's Choice
Honey Dijon Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































