Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Maybelline
Lash Sensational Washable, Midnight Black
9.5 ml, $126.21/100ml
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $15.49
Method
Men's Glacier + Granite 2-In-1 Shampoo + Conditioner
414 ml, $3.74/100ml
PC Optimum Offer
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
L'Oreal Paris
Waterproof Liquid Eye Liner Black
1 ml, $1,079.00/100ml
sale: $9.59, formerly: $11.99
SAVE $2.40
Cover Girl
Clean Invisible Loose Powder, Translucent Light - 110
18 g, $53.28/100g
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Maybelline
Super Stay Tint Foundation With Vitamin C* 120
30 ml, $53.30/100ml
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
L'Oreal Paris
Liquid Eyeliner Haute Precision BLACK SILK
1 ml, $1,279.00/100ml
Low Stock
sale: $11.69, formerly: $12.99
SAVE $1.30
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Assorted Flavours with Fruit Extracts
4.25 g, $275.06/100g
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
Maybelline
Brow Ultra Slim Slim Black Brown
0.6 g, $1,798.33/100g
sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Pomegranate
8.5 g, $105.76/100g
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Maybelline
Colossal Bubble Washable Mascara Blackest Black
10 ml, $119.90/100ml
sale: $9.59, formerly: $11.99
SAVE $2.40
Cover Girl
Perfect Point Plus Ink Gel Eye Pencil Matte Jet Black - 275
0.28 g, $3,688.46/100g
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $15.49
Method
Smoothing Shampoo Serene Escape
414 ml, $3.74/100ml
PC Optimum Offer
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $4.29
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.86/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: about $14.10, formerly: $16.43
SAVE $2.33
Prepared in CanadaCountry Ribbon
Chicken Breasts, Club Pack
$13.23/1kg $6.00/1lb

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: about $7.24, formerly: $11.61
SAVE $4.37
Prepared in CanadaCountry Ribbon
Chicken Leg
$6.59/1kg $2.99/1lb

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
RICH Instant Coffee, From Pure Coffee
170 g, $3.79/100g
500 PC Optimum Points

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































