Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $6.29, formerly: $6.99
SAVE $0.70
Burt's Bees
100% Natural Origin Tinted Lip Balm, Pink Blossom
4.25 g, $148.00/100g
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Revlon
Super Lustrous Lipstick Pearl 467 Plum Baby
1 ea, $10.00/1ea
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Maybelline
Super Stay Matte Ink Lip Crayon 14HR, Live On The Edege
5 ml, $207.80/100ml
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Revlon
Super Lustrous Lipstick Pearl 025 Sky Line Pink
1 ea, $10.00/1ea
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Maybelline
Super Stay Matte Ink Lip Crayon 14HR, Lead The Way
5 ml, $207.80/100ml
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Maybelline
Lip Color Balm Topcoat 300 Frosted Mauve
2.3 ml, $503.91/100ml
sale: $13.00, formerly: $16.99
SAVE $3.99
Revlon
Colorstay Full Time Mascara 402 Black Brown
1 ea, $13.00/1ea
Low Stock
sale: $19.99, formerly: $24.99
SAVE $5.00
L'Oreal Paris
Infallible Pro-Glow Up to 24HR Foundation 202 Creamy Natural
30 ml, $66.63/100ml
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Maybelline
Lifter Lip Liner, Long-Lasting Player
1 ea, $10.39/1ea
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Revlon
Super Lustrous Lipstick Pearl 420 Blushed
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
RICH Instant Coffee, From Pure Coffee
170 g, $3.79/100g
500 PC Optimum Points

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $3.50, formerly: $4.50
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































