Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Maybelline
Super Stay Matte Ink Lip Color 30 Romantic
2.3 ml, $503.91/100ml
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Revlon
Super Lustrous Lipstick Pearl 657 Fuchsia Fusion
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
sale: $7.19, formerly: $8.99
SAVE $1.80
Rimmel London
Wonder'fully Real Mascara Waterproof 002 Black
1 ea, $7.19/1ea
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Cover Girl
Outlast Lipstain, Smooth Application Brazen Raisin - 45
1.7 ml, $658.24/100ml
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Maybelline
Super Stay 24 Color Lip Color & Balm Topcoat 105 Blush On
4.1 g, $282.68/100g
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Maybelline
Superstay Vinyl Ink Liquid Lip Color, Royal
4.2 ml, $247.38/100ml
sale: $7.19, formerly: $7.99
SAVE $0.80
Burt's Bees
Hydrating Lip Oil With Passion Fruit Oil
7.98 g, $90.10/100g
Low Stock
sale: $10.34, formerly: $10.99
SAVE $0.65
Burt's Bees
100% Natural Origin Overnight Intensive Lip Treatment
7.08 g, $146.05/100g
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
L'Oreal Paris
Infallible Liquid Eyeliner Precise 402 Grey
1.5 ml, $719.33/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thick Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Medium Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g
sale: $9.00, formerly: $11.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
RICH Instant Coffee, From Pure Coffee
170 g, $3.79/100g
500 PC Optimum Points

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































