Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Maybelline
Super Stay Matte Ink Lip Color 20 Pioneer
2.3 ml, $503.91/100ml
sale: $7.99, formerly: $9.99
SAVE $2.00
Rimmel London
Sunshimmer Waterproof Bronzing Powder 022 Sun Bronze
1 ea, $7.99/1ea
Low Stock
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
Maybelline
Express Brow Fast Sculpt, Gel Brow Mascara with Mini Sculpting Brush Tames, Flawless Browns on the Go, Clear, 2.75 ml Clear
3 g, $359.67/100g
sale: $12.50, formerly: $15.99
SAVE $3.49
Revlon
Colorstay Xtensionnaire Lengthening Mascara 201 Blackest Black
1 ea, $12.50/1ea
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
Cover Girl
Lash Blast Supercloud Mascara Black - 805
10 ml, $127.90/100ml
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Maybelline
Lifter Liner Lip Liner 07-Big Lift
1 ea, $10.39/1ea
sale: $5.39, formerly: $5.99
SAVE $0.60
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Pink Grapefruit
4.25 g, $126.82/100g
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Maybelline
Superstay Matte Ink Lip Inspirer
5 ml, $231.80/100ml
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Revlon
Super Lustrous Lipstick Crème 668 Primrose
1 ea, $10.00/1ea
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Maybelline
Superstay Matte Ink Lip Founder
5 ml, $231.80/100ml
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Maybelline
Super Stay 24 Color Lip Color 090 Timeless Rose
4.1 g, $282.68/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: about $7.24, formerly: $11.61
SAVE $4.37
Prepared in CanadaCountry Ribbon
Chicken Leg
$6.59/1kg $2.99/1lb

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Medium Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $4.29
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.86/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.79
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $2.32/100g

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































