Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $7.19, formerly: $8.99
SAVE $1.80
Rimmel London
Scandaleyes Waterproof Gel Pencil 001 Black
1 ea, $7.19/1ea
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Cover Girl
Outlast Lipstain Jazzberry - 40
1.7 ml, $658.24/100ml
Low Stock
sale: $7.99, formerly: $9.99
SAVE $2.00
Rimmel London
Sunshimmer Waterproof Bronzing Powder 021 Sun Light
1 ea, $7.99/1ea
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Maybelline
Super Stay Vinyl Ink Longwear No-Budge Liquid Lipcolor, Sultry
4.2 ml, $247.38/100ml
sale: $11.19, formerly: $13.99
SAVE $2.80
Cover Girl
Outlast Lipstain Blush - 65
1.7 ml, $658.24/100ml
Low Stock
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Maybelline
Super Stay 24 Color Lip Color & Balm Topcoat 115 Forever Chestnut
4.1 g, $282.68/100g
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Revlon
Super Lustrous Lipstick Pearl 450 Gentlemen Prefer Pink
1 ea, $10.00/1ea
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Cover Girl
Clean Fresh Skin Milk Nourishing Foundation Porcelain
30 ml, $34.63/100ml
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Maybelline
Lifter Lip Liner, Long-Lasting Line Leader
1 ea, $10.39/1ea
sale: $7.99, formerly: $9.99
SAVE $2.00
Rimmel London
Waterproof Bronzing Powder 020 Sunshine
1 ea, $7.99/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml
sale: $9.00, formerly: $11.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































