Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
Cover Girl
Lash Blast Cleantopia Mascara Extreme Black - 825
1 ea, $12.79/1ea
sale: $13.19, formerly: $16.49
SAVE $3.30
Maybelline
Falsies Lift Mascara, Very Black
7 ml, $188.43/100ml
sale: $9.59, formerly: $11.99
SAVE $2.40
Cover Girl
Clean Invisible Loose Powder, Translucent medium- 130
18 g, $53.28/100g
sale: $11.03, formerly: $13.79
SAVE $2.76
Cover Girl
Lash Blast Bond, Volume Mascara, Smudge-Proof, Flake-Proof, Clump-Free, Vegan Formula Black - 805
1 ea, $11.03/1ea
sale: $6.29, formerly: $6.99
SAVE $0.70
Burt's Bees
100% Natural Origin Tinted Lip Balm, Rose
4.25 g, $148.00/100g
sale: $11.03, formerly: $13.79
SAVE $2.76
Cover Girl
Lash Blast Bond, Volume Mascara, Smudge-Proof, Flake-Proof, Clump-Free, Vegan Formula Brown - 815
1 ea, $11.03/1ea
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Cover Girl
Clean Fresh Skin Milk Nourishing Foundation Light Medium
30 ml, $34.63/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: about $14.10, formerly: $16.43
SAVE $2.33
Prepared in CanadaCountry Ribbon
Chicken Breasts, Club Pack
$13.23/1kg $6.00/1lb

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: about $7.24, formerly: $11.61
SAVE $4.37
Prepared in CanadaCountry Ribbon
Chicken Leg
$6.59/1kg $2.99/1lb

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































