Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
Cover Girl
Mascara 810 Black Brown
10 ml, $127.90/100ml
Low Stock
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Maybelline
Super Stay Matteink Amazonian
2.3 ml, $503.91/100ml
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Maybelline
Super Stay Foundation 120 Lumi-Matte
30 ml, $53.30/100ml
Low Stock
sale: $12.00, formerly:
Limit 4, after limit $15.49
Method
Smoothing Conditioner Serene Escape
399 ml, $3.88/100ml
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
Maybelline
Falsies Surreal Waterproof Mascara Very Black
10 ml, $127.90/100ml
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Cover Girl
Lash Blast Cleantopia Mascara Black - 805
9.5 ml, $126.21/100ml
sale: $10.39, formerly: $12.99
SAVE $2.60
Maybelline
SuperStay Vinyl Ink Liquid Lipstick, Cheeky
4.2 ml, $247.38/100ml
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Maybelline
Super Stay Foundation 112 Lumi-Matte
30 ml, $53.30/100ml
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Maybelline
Master Prime By Facestudio Primer Blur + Smooth 100
1 ea, $11.99/1ea
sale: $7.19, formerly: $8.99
SAVE $1.80
Rimmel London
Lash Accelerator Endless Mascara, Extreme Black
11 ml, $65.36/100ml
Low Stock
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Maybelline
Super Stay Tint Foundation With Vitamin C* 220
30 ml, $53.30/100ml
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
Maybelline
Super Stay Tint Foundation With Vitamin C* 112
30 ml, $53.30/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.50
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $4.29
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.86/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $7.49$6.00 Non-Members
SAVE $1.49
Prepared in CanadaSunrise
Thin Sliced Bologna
375 g, $1.60/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White + Fibre Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: about $7.24, formerly: $11.61
SAVE $4.37
Prepared in CanadaCountry Ribbon
Chicken Leg
$6.59/1kg $2.99/1lb
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































