Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
Maybelline
Eye Makeup Falsies Surreal Washable Mascara, Very Black
10 ml, $127.90/100ml
sale: $6.29, formerly: $6.99
SAVE $0.70
Burt's Bees
100% Natural Origin Tinted Lip Balm, Red Dahlia
4.25 g, $148.00/100g
Low Stock
sale: $10.79, formerly: $13.49
SAVE $2.70
L'Oreal Paris
Infallible Liquid Eyeliner 401 Brown
1.5 ml, $719.33/100ml
sale: $9.59, formerly: $11.99
SAVE $2.40
Cover Girl
Perfect Point Plus Eye Liner, Charcoal
0.23 g, $41.70/1ea
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Maybelline
Master Prime By Facestudio Primer Blur + Redness Control 300
1 ea, $11.99/1ea
sale: $5.39, formerly: $5.99
SAVE $0.60
Burt's Bees
Moisturizing Lip Balm Dragonfruit Lemon
4.25 g, $126.82/100g
Low Stock
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Cover Girl
Lash Blast Cleantopia Mascara Black Brown - 810
9.5 ml, $126.21/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































