Filters
Condiments & Sauces
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $5.50, formerly: $6.29
SAVE $0.79
Blue Dragon
Green Curry Cooking Sauce Kit 3 Step
253 g, $2.17/100g

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
President's Choice
Memories of Mexico Al Pastor Marinade
350 ml, $1.43/100ml
sale: $1.79, formerly: $2.49
SAVE $0.70
East Side Mario's
Seasoning Garlic & Herbs Spicy Seasoning
20 g, $8.95/100g

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
President's Choice
Memories of Seoul Gochujang Chili Sauce
350 ml, $1.43/100ml

sale: $2.25 MIN 2
, formerly: $2.49
McCormicks
Less Salt Poultry Gravy
30 g, $8.30/100g
PC Optimum Offer
sale: $8.00, formerly: $8.99
SAVE $0.99
Knorr
Premium Vegetable Flavour Bouillon Base Paste
311 g, $2.57/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $7.00, formerly: $7.99
SAVE $0.99
Knorr
Concentrated Bouillon Beef
250 ml, $2.80/100ml
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $6.00
President's Choice
Korma Cooking Sauce
400 ml, $1.50/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.29
SAVE $1.29
Teriyaki Experience
Teriyaki with Sweet Chili Sauce
350 ml, $1.43/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
President's Choice
Memories of Argentina Chimichurri Sauce
350 ml, $1.43/100ml
sale: $5.50, formerly: $6.29
SAVE $0.79
Blue Dragon
Thai Red Curry Cooking Sauce Kit 3 Step
253 g, $2.17/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $4.29
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.86/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $9.00, formerly: $11.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































