Shelf-Stable Juices
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Oasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Oasis
Apple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Oasis
Tropical Passion Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Fruite
Limited Edition Cotton Candy Grape
2 l, $0.20/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Allen's
Fruit punch cocktail
1 l, $0.13/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Allen's
Peach Cocktail
1 l, $0.13/100ml

sale: $4.50, formerly: $5.49
SAVE $0.99
Eco fees apply
Ocean Spray
Cranberry Cocktail
1.89 l, $0.24/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Oasis
Pineapple Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Oasis
Exotic Mango Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.50, formerly: $5.49
SAVE $0.99
Eco fees apply
Ocean Spray
Diet Cranberry Juice
1.89 l, $0.24/100ml

sale: $2.25 MIN 2
, formerly: $2.49
Eco fees apply
President's Choice
100% Pineapple Juice
1 l, $0.25/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Oasis
HydraFruit Fruit Fusion Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
President's Choice
Original Lemonade
1.89 l, $0.21/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Oasis
HydraFruit Watermelon Apple Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Oasis
HydraFruit Blueberry Pomegranate Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Allen's
Lemonade
1 l, $0.13/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Allen's
Orange Cocktail
1 l, $0.13/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Oasis
HydraFruit Peach Beverage
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.50, formerly: $5.49
SAVE $0.99
Eco fees apply
Ocean Spray
Cranberry Raspberry Cocktail
1.89 l, $0.24/100ml

sale: $3.29, formerly: $4.79
SAVE $1.50
Eco fees apply
Minute Maid
Apple Juice Cartons
8x200.0 ml, $0.21/100ml
sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Oasis
HydraFruit Strawberry Banana Fruit Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $4.25 MIN 2
, formerly: $4.79
Eco fees apply
Allen's
Pure Apple Juice Low Acid
1.89 l, $0.25/100ml

sale: $3.29, formerly: $4.79
SAVE $1.50
Eco fees apply
Minute Maid
Fruit Punch Cartons
10x200.0 ml, $0.16/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Eco fees apply
Kool-Aid
Jammers, Blue Raspberry
10x180.0 ml, $0.28/100ml

sale: $3.29, formerly: $4.79
SAVE $1.50
Eco fees apply
Five Alive
Juice Citrus Cartons
8x200.0 ml, $0.21/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $4.29
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.86/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $9.00, formerly: $11.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g



















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































