Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $13.00, formerly: $14.00
SAVE $1.00
Native
Pine & Mountain Air Moisturizing Conditioner
487 ml, $2.67/100ml

sale: $5.50, formerly: $5.99
SAVE $0.49
Attitude
Leaves Bar Lip Balm Mint
8.5 g, $64.71/100g
sale: $10.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Evolution of Smooth
100% Natural & Organic Lip Balm Stick, Variety Pack
12 g, $99.92/100g
sale: $5.39, formerly: $5.99
SAVE $0.60
Burt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Ultra Conditioning
4.25 g, $126.82/100g
sale: $10.00, formerly: $13.49
SAVE $3.49
Every Man Jack
2-in-1 Shampoo + Conditioner, Sea Salt Citrus
473 ml, $2.11/100ml
sale: $7.99, formerly: $9.99
SAVE $2.00
Maybelline
Volume Express Mascara Glam Black 230
9.2 ml, $86.85/100ml
sale: $15.99, formerly: $19.99
SAVE $4.00
L'Oreal Paris
Double Extend Mascara 575 Blackest Black
6.2 ml, $257.90/100ml
sale: $10.00, formerly:
Limit 4, after limit $11.99
Evolution of Smooth
100% Natural & Organic Lip Balm Stick, Variety Pack
12 g, $99.92/100g
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $5.99
Garnier
Whole Blends Honey Water Moisture Restoring Conditioner, for Dry Hair & Scalp
369.6 ml, $1.62/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g

sale: about $7.24, formerly: $11.61
SAVE $4.37
Prepared in CanadaCountry Ribbon
Chicken Leg
$6.59/1kg $2.99/1lb

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.51/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml
sale: $9.00, formerly: $11.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $4.29
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.86/100ml

$4.00 Member Price
, formerly: $8.49$6.00 Non-Members
SAVE $2.49
Prepared in CanadaLarsen
Classic Wieners
375 g, $1.60/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































