Makeup & Accessories
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Maybelline
Super Stay Matte Ink Lip Color 05 Loyalist
2.3 ml, $503.91/100ml
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Revlon
Super Lustrous Lipstick Crème 445 Teak Rose
1 ea, $10.00/1ea
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Revlon
Super Lustrous Lipstick Crème 805 Candied Rose
1 ea, $10.00/1ea
Low Stock
sale: $7.19, formerly: $8.99
SAVE $1.80
Rimmel London
Wonder'Full Brow 24Hr Brow Mascara Waterproof 002 Medium Brown
1 ea, $7.19/1ea
sale: $7.99, formerly: $9.99
SAVE $2.00
Rimmel London
Sunshimmer Waterproof Bronzing Powder 027 Sun Dance
1 ea, $7.99/1ea
Low Stock
sale: $12.50, formerly: $15.99
SAVE $3.49
Revlon
Colorstay Xtensionnaire Lengthening Mascara 211 Black Waterproof
1 ea, $12.50/1ea
sale: $10.00, formerly: $12.99
SAVE $2.99
Revlon
Super Lustrous Creme Lipstick, Berry Rich
1 ea, $10.00/1ea
sale: $12.79, formerly: $15.99
SAVE $3.20
L'Oreal Paris
Liquid Eyeliner Haute Precision BLUE SUEDE
1 ml, $1,279.00/100ml
sale: $7.19, formerly: $8.99
SAVE $1.80
Rimmel London
Professional Eyebrow Pencil, Dark Brown
1 ea, $7.19/1ea
sale: $7.99, formerly: $9.99
SAVE $2.00
Rimmel London
BB Cream, Very Fair/Light
1 ea, $7.99/1ea
Low Stock
sale: $11.59, formerly: $14.49
SAVE $2.90
Maybelline
Superstay Matte Ink Liquid Lipstick Renegade
5 ml, $231.80/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $1.75, formerly: $1.99
SAVE $0.24
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.51/100ml

sale: $2.98, formerly: $3.75
SAVE $0.77
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.19/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Medium Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
Classic White Sliced Bread
570 g, $0.70/100g
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g

















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































