Instant Coffee
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
Rich Hazelnut Flavoured Instant Coffee Mix
100 g, $6.44/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
RICH Decaffeinated Instant Coffee
100 g, $6.44/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
RICH Intense Instant Coffee
160 g, $4.03/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
Rich French Vanilla Flavoured Instant Coffee Mix, Makes 50 Servings
100 g, $6.44/100g
500 PC Optimum Points
sale: $9.00 MIN 2
, formerly: $10.99
Starbucks
Pike Place Roast Instant Coffee, Medium Roast
8 ea, $1.37/1ea
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Starbucks
Crema Collection Salted Caramel Premium Instant Coffee Mix
202 g, $5.94/100g
2,000 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
Rich Colombian Instant Coffee, Add Hot Water
100 g, $6.44/100g
500 PC Optimum Points
sale: $6.44, formerly: $8.00
SAVE $1.56
Nescafe
Encore Instant Coffee with Chicory
100 g, $6.44/100g
500 PC Optimum Points
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Starbucks
Crema Collection Madagascar Vanilla Premium Instant Coffee Mix
202 g, $5.94/100g
2,000 PC Optimum Points
sale: $9.00 MIN 2
, formerly: $10.99
Starbucks
Via Instant Colombia Medium Roast Coffee Packets
8 ea, $1.37/1ea
sale: $9.00 MIN 2
, formerly: $10.99
Starbucks
Via Instant Italian Roast Dark Roast Coffee Packets
8 ea, $1.37/1ea
sale: $9.00 MIN 2
, formerly: $10.99
Starbucks
Via Instant True North Blend Blonde Roast Coffee Packets
8 ea, $1.37/1ea
Out of Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $4.29
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.86/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $9.00, formerly: $11.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































