Coffee Pods
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $11.99, formerly: $13.99
SAVE $2.00
Starbucks
Caramel Flavoured Ground Coffee K-Cup Pods Box
10 ea, $1.20/1ea
2,000 PC Optimum Points
sale: $11.99, formerly: $13.99
SAVE $2.00
Starbucks
Pike Place Roast Medium Roast Ground Coffee K-Cup Pods
10 ea, $1.20/1ea
2,000 PC Optimum Points
sale: $11.99, formerly: $13.99
SAVE $2.00
Starbucks
True North Blend Blonde Roast Ground Coffee K-Cup Pods
10 ea, $1.20/1ea
2,000 PC Optimum Points
sale: $11.99, formerly: $13.99
SAVE $2.00
Starbucks
SUNSERA BLEND, Blonde Roast Coffee K-Cup Pods
10 ea, $1.20/1ea
2,000 PC Optimum Points
sale: $13.50, formerly: $16.99
SAVE $3.49
Kicking Horse
Kick Ass, Dark Roast, K-Cup Coffee Pods, 10 Count
10 ea, $1.35/1ea
sale: $11.99, formerly: $13.99
SAVE $2.00
Starbucks
House Blend Coffee, Keurig Coffee Pods, K-cups
115 g, $10.43/100g
2,000 PC Optimum Points
sale: $11.99, formerly: $13.99
SAVE $2.00
Starbucks
K Cup Decaf House Blend Medium Roast Ground Coffee K-Cup Pods
10 ea, $1.20/1ea
2,000 PC Optimum Points
sale: $26.00, formerly: $36.99
SAVE $10.99
Lavazza
Qualità Oro, Medium Roast, K-Cup Coffee Pods, 30 Count
345 g, $7.54/100g
sale: $10.00 MIN 2
, formerly: $14.99
Tassimo
Maxwell House Decaf Coffee Single Serve T-Discs
14 ea, $1.07/1ea
sale: $7.00, formerly: $9.49
SAVE $2.49
Caffe Borbone
Aluminum Coffee Capsules, Espresso Intenso, 10 Pack
10 ea, $0.70/1ea
sale: $26.00, formerly: $36.99
SAVE $10.99
Lavazza
Crema e Gusto, Medium Roast, K-Cup Coffee Pods, 30 Count
345 g, $7.54/100g

sale: $15.00, formerly: $20.99
SAVE $5.99
Balzac's
Marble Roast Bright Complex Coffee Pods
189 g, $7.94/100g
sale: $13.50, formerly: $16.99
SAVE $3.49
Kicking Horse
Happy Camper, Medium Roast, K-Cup Coffee Pods, 10 Count
10 ea, $1.35/1ea
sale: $13.50, formerly: $16.99
SAVE $3.49
Kicking Horse
Grizzly Claw, Dark Roast, K-Cup Coffee Pods
10 ea, $1.35/1ea
sale: $43.00, formerly: $47.99
SAVE $4.99
McCafe
Premium Espresso Dark Roast, K-Cup Coffee Pods, 48 Count
48 ea, $0.90/1ea
5,000 PC Optimum Points
sale: $26.00, formerly: $36.99
SAVE $10.99
Lavazza
Espressso, Medium Roast, K-Cup Coffee Pods, 30 Count
30 ea, $0.87/1ea
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $19.94, formerly: $21.99
SAVE $2.05
Prepared in CanadaPresident's Choice
Super Soft Hypoallergenic Bathroom Tissue Club Pack
30 ea, $0.66/1ea

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.75, formerly:
Limit 4, after limit $1.99
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.56/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.99
SAVE $0.49
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.35/100g
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $4.29
No Name
Sour Cream14% M.F. Artificially Soured Sour Cream Product
500 ml, $0.86/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.50
SAVE $0.25
Eco fees apply
Prepared in CanadaOasis
Orange Pure Breakfast Juice
960 ml, $0.13/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.25 MIN 2
, formerly: $3.99
Eco fees apply
Prepared in CanadaPepsi
Diet Caffeine Free Cola
2 l, $0.20/100ml
sale: $9.00, formerly: $11.49
SAVE $2.49
Eco fees apply
President's Choice
Blonde Brew Dealcoholized Lager Beer
12x355.0 ml, $0.21/100ml
sale: $2.69, formerly: $2.99
SAVE $0.30
Tunnock's
Caramel Milk Chocolate Coated Wafer Biscuit
120 g, $2.24/100g





















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































