Dairy & Eggs
Dairy & Eggs
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Butter & Spreads

sale: $7.00, formerly: $9.49
SAVE $2.49
Prepared in CanadaLactantia
Salted Butter Sticks
4x113.0 g, $1.55/100g
500 PC Optimum Points

sale: $7.00, formerly: $8.99
SAVE $1.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Country Churned Unsalted Butter
454 g, $1.54/100g

sale: $7.00, formerly: $9.49
SAVE $2.49
Prepared in CanadaLactantia
Cultured Unsalted Butter
4x113.5 g, $1.54/100g
500 PC Optimum Points

sale: $7.00, formerly: $8.99
SAVE $1.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Country Churned Salted Butter
454 g, $1.54/100g
sale: $5.50, formerly: $8.79
SAVE $3.29
Imperial
55% Vegetable Oil Margarine Non Hydrogenated
800 g, $0.69/100g
sale: $7.00, formerly: $9.49
SAVE $2.49
Lactantia
Lactose Free Butter Salted
454 g, $1.54/100g
500 PC Optimum Points

sale: $7.00, formerly: $9.49
SAVE $2.49
Prepared in CanadaLactantia
Sea Salted Butter Sticks
454 g, $1.54/100g
500 PC Optimum Points
sale: $7.00, formerly: $9.49
SAVE $2.49
Lactantia
Lactose Free Butter Unsalted
454 g, $1.54/100g
500 PC Optimum Points
Desserts & Doughs
sale: $4.00, formerly: $4.50
SAVE $0.50
Pillsbury
Chocolatey Chip Cookie Dough, Ready to Bake
468 g, $0.85/100g
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Crescents Country Biscuits, Ready to Bake Dough, 10 ct
340 g, $1.41/100g
sale: $4.00, formerly: $4.50
SAVE $0.50
Pillsbury
Grands Chocolate Chip Cookie Dough, Ready to Bake, 24 ct
454 g, $0.88/100g
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Cinnamon Rolls with Icing, Ready to Bake 8 ct
351 g, $1.36/100g

sale: $5.50, formerly: $7.50
SAVE $2.00
Prepared in CanadaNo Name
Ready-to-Bake Tart Shells
570 g, $0.96/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
SponsoredMUSH
Protein Overnight Oats, Chocolatey Brownie
172 ml, $1.74/100ml
sale: $4.00, formerly: $4.50
SAVE $0.50
Pillsbury
Grands! Cinnamon Rolls with Icing, Cinnabon Cinnamon, 5 ct
496 g, $0.81/100g
sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
SponsoredMUSH
Protein Overnight Oats, French Vanilla
172 ml, $1.74/100ml
sale: $2.00, formerly: $3.00
SAVE $1.00
Pillsbury
Wiener Wraps, Refrigerated Dough, Ready to Bake, 6 ct
200 g, $1.00/100g
sale: $4.00, formerly: $4.50
SAVE $0.50
Pillsbury
Grands Chocolate Chunk & Chip Cookie Dough
454 g, $0.88/100g
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Crescents Pizza Crust, Refrigerated Pre-Made Dough, 1 ct
391 g, $1.23/100g
sale: $4.00, formerly: $4.50
SAVE $0.50
Pillsbury
Ready to Bake Cookie Dough Reese Peanut Butter
454 g, $0.88/100g

sale: $5.50, formerly: $7.50
SAVE $2.00
Prepared in CanadaNo Name
Sweetened Tart Shells
570 g, $0.96/100g
sale: $4.00, formerly: $4.50
SAVE $0.50
Pillsbury
Grands! Cinnamon Rolls with Cream Cheese Icing
496 g, $0.81/100g
sale: $4.00, formerly: $4.50
SAVE $0.50
Pillsbury
Double Chocolate Cookie Dough, Ready to Bake, 12 ct
454 g, $0.88/100g
sale: $4.00 MIN 3
, formerly: $4.79
Pillsbury
Grands! Crescents, Croissant Rolls, Ready to Bake, 4 ct
318 g, $1.51/100g
sale: $4.00, formerly: $4.50
SAVE $0.50
Pillsbury
Grands! Cinnamon Rolls Flaky Supreme with Icing
496 g, $0.81/100g
Egg & Egg Substitutes
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
Burnbrae Farms
Eggs2go! 6 Hard Boiled Peeled Eggs
6 ea, $0.92/1ea
sale: $7.25, formerly: $8.03
SAVE $0.78
Burnbrae Farms
Naturegg Solar Free Range Eggs, Large
12 ea, $0.60/1ea
sale: $7.25, formerly: $8.03
SAVE $0.78
Burnbrae Farms
Naturegg Omega Plus Solar Free Range Eggs, Large
12 ea, $0.60/1ea
sale: $5.50, formerly: $5.79
SAVE $0.29
Burnbrae Farms
Egg Creations! Whole Eggs, Original
500 g, $1.10/100g








































































































